Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluescreen "Page fault in nonpaged area".

jackie15 10 Lis 2011 20:59 45874 52
    jackie15
    Poziom 13  
    Tak kosci testowałem pojedyńczo.
    Gdy robiłem test z Error check, najpierw wyskoczył błąd Crysis.exe (nie bluescreen), a za drugim razem błąd OCCT.exe. A po za tym zamiast tego czerwonego co sie zawsze kreci w oknie (wlasnie to crysis.exe) to mialem jakies roznokolorowe kwadraty i prostokaty.
    Zeskanowałem MBAM'em i nic nie znalazło. Daje logi z OTL.

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie logów.
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Ten log jest nieprzydatny, ponieważ ma monstrualnie rozmiary i mnóstwo zbędnych informacji. Naklikałeś w OTL za dużo, a miałeś tylko kliknąć "Skanuj".

Odinstaluj Daemon Tools, następnie wyłącz usługę sptd wpisując w wierszu poleceń:
    sc config sptd start= disabled

potem restart, usługa ta nie będzie już uruchomiona (nie da się jej normalnie zatrzymać), co pozwoli Ci odinstalować sptd przy użyciu instalatora sptd (to nie błąd) ze strony Daemon Tools.
    Jest to sterownik znany z powodowania konfliktów.

Ponadto zrób zrzut i pokaż jak te błędy wyglądają.
    jackie15
    Poziom 13  
    Jakos nie moge znaleźć tego instalatora, mogłbys wysłas link?
    jackie15
    Poziom 13  
    Ok w dwóch grach zauwazyłem poprawe, ale w Assasinie Brotherhood wyskoczył mi bluescreen dxg.sys, moze mam starszy DiectX, a w fifie 12 znów nv4_disp.dll ale czytałem że to bład gry i wiele uzytkowników ma z tym problem. Warto zrobić coś jeszcze ?
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Zainstaluj to:
    http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/deta...38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=pl

Nadal czekam na zrzuty z OCCT GPU:3D z Error Check. Wątpię, żeby tamte błędy ustąpiły.

Ponadto proszę, żebyś od każdego BSODa, który się pojawi, zamieszczał .dmp, ponieważ sam fakt, że jest napisane xxx.dll, nie znaczy, że jest to wina tego sterownika, może być to błąd spowodowany wewnątrz tego sterownika, którego przyczyną będzie memory_corruption, tak jak poprzednio.
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Błąd spójny z poprzednimi, czyli nic konkretnego, ale wszystko wskazuje na problem sprzętowy. Pamięć wykluczona, procesor podejrzany ale nie potwierdzony, błędy w teście GPU są najmocniejszą poszlaką.
    Joker.
    Poziom 30  
    Czy bluescreeny pojawiają się w jakiś szczególnych okolicznościach, czy losowo?
    Czy właśnie różnokolorowe kwadraty (w twoim przypadku) zwiastują pojawienie się bluescreena?

Przetestuj jeszcze tym: http://www.dobreprogramy.pl/PassMark-BurnInTest-Pro,Program,Windows,24764.html
    Tylko do początkowych ustawień doznacz jeszcze 3D Graphics oraz Video.
    Jak test przejdzie pomyślnie, włącz ponownie test i spróbuj wywołać jakoś błąd, obserwuj temperatury, obserwuj kolumnę errors z programu, może zacznie rejestrować błędy.
    jackie15
    Poziom 13  
    Bluescreeny pojawiają się podczas niektórych gier oraz testów własnie GPU z Error Check.
    Raczej nie ponieważ wcześniej miałem tylko błąd "nie wysyłaj" a teraz akurat bluescreen. A te kwadraty sa za każdym razem gdy uruchamiam GPU z Error Checked, bo normalnie jest coś takiego czerwonego i sie kreci.

Sciągne i przetestuje i dam zać.
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Kolejny zrzut, który wskazuje na błędy pamięci.
    Code:
    FAULTING_IP: 

nv4_disp+89e69
    bd09be69 8b4004          mov     eax,dword ptr [eax+4]
    Błąd wystąpił przy zwyczajnej operacji przeniesienia wartości z jednej komórki pamięci do innej. Kod samego błędu jest nieco mylący, ponieważ wystąpił on w sterowniku karty graficznej działającym w trybie jądra (nv4_disp.dll).
    Jednak zagadkę wyjaśnia pierwszy parametr bugcheck'a - c0000005 - naruszenie zasad dostępu do pamięci.

Wątpliwe w tym momencie jest, że winę ponosi sterownik sam w sobie. Jednak patrząc na zrzut z testu grafiki jasne jest, że usterka tkwi w pamięci karty graficznej.

Pobierz starszą wersję OCCT, tam był test GPU:MEM, spróbuj go wykonać.
    Jak dla mnie kwestia jest na chwilę obecną jednoznaczna, żeby potwierdzić możesz podziałać na innej karcie z rodziny GeForce, żeby nie zmieniać sterowników.
    jackie15
    Poziom 13  
    Zrobiłem test programem BurnItTest, ale za pierwszym razem wyskoczył mi bluescreen ntfs.sys, ale odinstalowałem program do defragmentacji, zrobiłem sprawdzanie dysku i nic nie wykazało.
    Za drugim razem wyskoczylo jakies okno z przyciskiem "ok" (nie pamietam co tam pisało, na końcu było "...failed"), ale po tym od razu mi bluescreen wyskoczył. Załaczam plik dmp.
    Ściągnę i zrobię jeszcze test GPU:MEM.
    wlw_wl
    Poziom 38  
    To samo co wcześniej, czyli wyjątek c0000005 - naruszenie zasad dostępu do pamięci - tym razem w csrss.exe dla odmiany (Client/Server Runtime Server Subsystem).

Powiem to samo co wcześniej, jeśli RAM wykluczony, to CPU albo GPU.
    Albo kontroler pamięci, bo ja miałem tak u siebie, takie same błędy, sprawdzałem RAM, grafikę, nawet wymieniłem płytę główną na gwarancji i dalej to samo. Okazało się, że wariował kontroler pamięci w procesorze i dopiero zmiana CPU załatwiła sprawę.

No ale zobaczymy co z tą grafiką najpierw.
    jackie15
    Poziom 13  
    Dobra zrobiłem test. Daje te wykresy.

Bluescreen "Page fault in nonpaged area". Bluescreen "Page fault in nonpaged area". Bluescreen "Page fault in nonpaged area". Bluescreen "Page fault in nonpaged area". Bluescreen "Page fault in nonpaged area". Bluescreen "Page fault in nonpaged area". Bluescreen "Page fault in nonpaged area".
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Nic to niestety nie pokazało. Masz możliwość podmiany karty graficznej na jakiś czas, do testów?
    jackie15
    Poziom 13  
    Niestety w tej chwili nie zabardzo ;/
    Może za jakiś czas bym miał...
    Czyli rozumiem, że narazie nie da sie nic wiecej sprawdzić?
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Błędy, które Tobie się pojawiają, wskazują ogólnie na problem z pamięcią, bez żadnych konkretów, nie wiadomo nawet o jaką pamięć chodzi, a parę typów w różnych miejscach jest.

Błędy które miałeś w GPU:3D wskazują na problemy z pamięcią karty graficznej.
    RAM wykluczyłeś.
    Ponadto tamta wcześniejsza kwestia, gdzie zużycie CPU spadało w trakcie testu prawie do 0 też jest zagadkowa. Problemów z CPU nie udało się znaleźć. Może to być wina samej karty graficznej, a może być mostka północnego.

Najrozsądniejszy krok jaki widzę w tym momencie, to próba z inną kartą graficzną, najlepiej (ale nie koniecznie) z podobnym modelem.
    jackie15
    Poziom 13  
    Gdy tylko bede miał jakąś karte to sprawdze.
    jackie15
    Poziom 13  
    Chciałem jeszcze dodać, że te problemy zaczęły sie gdy przeinstalowałem xp na viste. Potem wróciłem do xp. Na viscie dużo gier mi sie przycinało pewnie dlatego, że ma wieksze wymagania. Czy to mogło "dobić" karte na przykład?
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Dość daleko idące spekulacje, ale tak, mogła się przegrzać na przykład.
    jackie15
    Poziom 13  
    Podczas testu video memory stress test wyskoczyl blad explorer.exe a za drugim razem bluescreen " irql_not_less_or_equal"
    Sprawdzam tymi metodami teraz... ;/