Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC HD2 digitizer lutowany czy wpinany?

01 Lis 2011 20:03 3286 8
 • Poziom 12  
  Witam, szukam sposobu na rozpoznanie tylko i wyłącznie bez rozbierania telefonu czy digitizer jest w nim lutowany czy wpinany.

  Nie wiem czy była jakaś konkretna data od której zaczęto robić zmienione sztuki czy może jakoś po numerach seryjnych na nalepce pod baterią można poznać z jakiego jest okresu i jaką ma wersję HW?

  Jest na to jakaś metoda bez rozbiórki?
 • Poziom 15  
  Ja zauważyłem taką regułę że jest literka D lub G.
  D - wsuwka; G - lutowany
  Ale nie jestem pewny.
  Proszę o potwierdzenie bo przydatna jest ta wiedza.
 • Poziom 39  
  Nie spotkałem sie zeby w oryginalnym HTC był digitizer lutowany , w podróbkach to inna sprawa.
 • Poziom 33  
  arem napisał:
  Nie spotkałem sie zeby w oryginalnym HTC był digitizer lutowany , w podróbkach to inna sprawa.


  Prosiłem cię już kiedyś żebyś tutaj swoich teorii nie praktykował, jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej daj sobie na wstrzymanie :D Miałeś ty doczynienia z HTC Leo ??? bo wydaje mi się że widziałeś go tylko na zdjęciu :D

  Sprawdzić na 100% można to tylko i wyłącznie po numerze seryjnym który jest pod czarną naklejką z numerem imei i taśmą idącą do kamery. Telefon trzeba niestety rozbierać.

  PS Oryginalna część którą wysła HTC dla serwisu autoryzowanego to jest komplet Dotyk i LCD, nigdy w oryginale te części nie występują osobno. Jak są sprzedawane osobno wniosek jest jeden -> lepsza lub gorsza podróbka (chińczyki podrobią wszystko)
 • Poziom 12  
  Podróbka czy też nie.. aby działało jak należy.. choć co oryginał to jednak oryginał.

  misiekyo-Możesz wyjaśnić dokładniej te literki D i G? Gdzie ich szukać? Trzeba rozbierać w drobny mak?

  A co np z Bootloaderem? Jak się w niego wejdzie to mamy przecież różne informacje, głównie 2 które mnie zaciekawiły:
  MicroP (LED) 0x05
  MicroP(TOUCH) 0x30

  Mam na myśli głównie te numerki 0x.., bo o ile SPL występuje różny i jest to tylko odpowiednik zabezpieczeń softu; to te numerki 0x.. są niezależne od SPL wgranego do telefonu i się wyświetlają zawsze, mogą one właśnie odpowiadać za informację o HW jaki jest w danym egzemplarzu.

  Dla przykładu jeden którego rozbierałem o oznaczeniach
  MicroP (LED) 0x05
  MicroP(TOUCH) 0x30
  Miał dotyk lutowany, jednak występują inne wersje z oznaczeniami 0x00, 0x50 itp.

  Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia tych numerków i porównania ich z wersją połączenia dotyku to moglibyśmy stworzyć jakiś wzór czy coś na podstawie zebranych informacji i ich powtarzalności.


  Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, czy jeśli mamy dotyk lutowany, to czy można bez przeszkód komplet LCD+DIGI zamienić na wersją wpinaną i odwrotnie? Nie będzie to powodowało jakichś konfliktów przez które trzeba od nowa wgrywać do tel oprogramowanie lub jakichś problemów z działaniem zarówno LCD jak i warstwy dotykowej?
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  MicroP to wersje sterowników panelu dotykowego zapisane w bootloaderze (wgranie nowego rmou ich niezmienia). Oba typy paneli są całkowicie kompatybilne, można bez najmniejszego problemu stosować je wymiennie.
 • Poziom 12  
  A jak to się ma do tych sterowników o których piszesz? Skoro są to kompatybilne części to skąd różne wersje sterowników w bootloaderze?
 • Poziom 34  
  To tak jak ze sterownikami do komputera - z czasem pojawiają się coraz to nowsze wersje. Zdarza się też że do różnych elementów są różne sterowniki ale wtedy urządzenie ma wgrane wszystkie warianty i samo wykrywa który sterownik ma uruchomić.
 • Poziom 12  
  Można rozróżnić spoglądając do bootloadera, niskie wersje mają lutowany, wyższe mają wpinany. Potwierdzone na płycie głównej która oryginalnie miała lutowany, został wymieniony komplet na wpinany bez zmiany czegokolwiek innego, poprostu przełożona część. W bootloaderze zmieniły się cyferki na wyższe dowodząc że wyższe wersje mają wpinany.