Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brother MFC-490CW - czarny kolor działa naprzemiennie

thomascamel 01 Lis 2011 21:59 3050 0
 • #1 01 Lis 2011 21:59
  thomascamel
  Poziom 10  

  Wymieniłem głowicę drukującą w Drukarce Brother MFC-490CW (w poprzedniej zatkał się czerwony) na sprawną z innej sztuki. Sprawdziłem już ją na innej drukarce, jest sprawna. W moim przypadku pojawia się problem w postaci niedrukowania koloru czarnego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że drukarka po czyszczeniu drukuje normalnie, nawet 100 stron. Jednak jeśli postoi 2-3 godziny nie drukuje czarnego. Wystarczy jedno czyszczenie i wszystko wraca do normy. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

  Dodam, że sprawdziłem 2 razy wszystkie połączenia wężyków - tusz nie cofa się do pojemników, jest cały czas. Wcześniej taki problem nie pojawiał się.
  EDYTOWANO


  Problem rozwiązałem. Okazało się że głównym winowajcą był system kanalików doprowadzających tusz. O dziwo w różnych egzemplarzach głowica zachowywała się różnie.

  Dokładny opis problemu: delikatnie rozklejona folia w systemie kanalików powodowała cofanie się tuszu do wężyków - jednak fizyka nie pozwoliła tuszowi cofnąć się dalej - stąd moja informacja o nie wracającym tuszu. Wężyki były cały czas pełne.

  Temat zamykam. Informację zostawiam, gdyby ktoś miał podobny problem.

  0 0