Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 023 gaśnie na wolnych obrotach

Mati_90 02 Nov 2011 09:21 21416 2
    Mati_90
    Level 10  
    Witam! Szukałem takiego tematu ale nie znalazłem takiego który pokazuje mój problem.

Jakiś czas temu przy cięciu drewna piła zaczęła się dusić i gasnąć na wolnych obrotach, zauważyłem ze odpowietrznik jest przetarty i benzyna się najzwyklej leje. Wymieniłem odpowietrznik i nadal mam problem, zapalę piłe przełącze na normalny tryb pracy i piła gaśnie, ale jest jeden szkopuł, zauważyłem że kiedy przekręce piłę ustawię prowadnicą równolegle do podłoża i ją zapalę, to pilarka pracuje najzwyklej normalnie. Znajomy mechanior powiedział że silnik jest do remontu jakieś uszczelnienia czy coś, ale dlaczego piła pracuje normalnie jak jest przekręcona? Czyżby nie odpowietrzona? Pomózcie, bo w serwisie krzyknęli 300zł, i za nim oddam muszę wiedzieć co do naprawy, bo nie chcę płacić za zbędne rzeczy.
    helena33
    Level 27  
    Do sprawdzenia :
    filtr paliwa
    uszczelniacze wału
    membrany gaznika
    łącznik gaznika
    przewód impulsowy
    przewód paliwa.
    Jeśli dojdzie do remontu to pójdą do wymiany na wstępie:
    2x łożyska 50zł
    2z uszczelnacze 24zł
    2x pierścienie 40zł
    przewód paliwa 14zł
    filtr paliwa 16zł
    membrany gaznika 70zł (oryginał) 30zł ( zastępcze)
    i plus minus 100 zł na niespodzianki, no i o ile tłok nie jest wytarty jak lusterko
    usługa 180zł
    szacowany koszt 400-500zł
    POSIADAĆ PILARKE :) BEZCENNE :)
    robertwojciak
    Level 13  
    Dzieje się to przez nieszczelności w układzie zasysania paliwa, zasysaniu lewego powietrza przez uszczelniacze na wale i do tego jeszcze pewnie w ogóle przez słabe zasysanie spowodowane wyjechanymi pierścieniami itd. Prosty sposób na sprawdzenie kompresji: podnieś za linkę rozruchową pilarkę do góry zobaczysz jak szybko jedzie w dół. Nowa robi obrót wału gdzieś na 2-3 sek.