Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Haier DW9 AFM pobiera zbyt mało wody

marmo 02 Lis 2011 09:48 3041 5
 • #1 02 Lis 2011 09:48
  marmo
  Poziom 10  

  Zmywarka Haier DW9 AFM - w momencie włączenia pobiera bardzo małą ilość wody, następnie włącza grzałki , które nie są zalane wodą . Programator początkowo pracuje potem zatrzymuje się na poziomie grzania - grzałki robią się czerwone , program dalej nie idzie.( Przy ręcznym przesunięciu programatora wypompowuję wodę). Wymieniłem termostat. Co dalej ? Wymieniać programator czy też szukać przyczyny w hydrostacie . W podłodze zmywarki jest plastykowa wypustka , czyżby to był wskaźnik poziomu wody? Może to jest przyczyną . Proszę o cenne wskazówki.

  0 5
 • #2 02 Lis 2011 14:46
  machefi
  VIP Zasłużony dla elektroda

  marmo napisał:
  Programator początkowo pracuje potem zatrzymuje się na poziomie grzania - grzałki robią się czerwone

  Czy w tym czasie pracuje pompa myjąca? Jeśli nie to sprawdź czy jej wirnik możesz pokręcić ręką bez oporu i czy dochodzi do niej jakieś napięcie.

  0
 • #3 02 Lis 2011 14:57
  krys06
  Poziom 29  

  Być może usterka hydrostatu(przedmuchac przewody ),objawy raczej wskazują na błędy programatora.Dostać zamiennik jest trudno,ale warto pokusić się o samodzielne rozebranie , nadpalają się styki !.Po przeczyszczeniu i złożeniu wszystko wraca przeważnie do normy.Miałem podobny problem ,który właśnie rozwiązałem w ten sposób.(co prawda inny model ...ale Haier !).W moim modelu :WQP12 AFM2 na dnie jest kostka styropianowa ,która steruje włącznikiem programatora.Przy zbyt dużej ilości wody na dnie zmywarki ...nie pozwoli na uruchomienie ,byc może u Ciebie jest podobnie .Po żmudnym ustalaniu winnego (posty na Elektrodzie również )usterkę usunąłem właśnie poprzez naprawę programatora .Zmywarka sprawna do dzisiaj.Problemem jest powtórne skręcenie korpusu,ale można poszukać odpowiedniej długości śrub

  0
 • #4 02 Lis 2011 18:33
  marmo
  Poziom 10  

  Wielkie dzięki za sugestie. Postaram się posprawdzać wszystkie elementy w chwili wolnego czasu(pewnie w sobotę ) i zobaczymy co dalej.
  W czasie grzania grzałek ,żadna z pomp nie pracuje. Zdziwiony jestem jednak ilością wody wlanej do zmywarki - bardzo mało i wlewa się bardzo powoli.

  0
 • #5 02 Lis 2011 22:14
  Comach
  Poziom 13  

  Kondensator na pompie myjącej, wymień

  1
 • #6 18 Lis 2011 10:25
  marmo
  Poziom 10  

  Dziękuję za wszystkie rady. Rozebrałem programator - styki nadpalone. Niestety złożenie programatora wymaga trochę cierpliwości i śrub o średnicy 3mm i długości min 4,2 mm , co w moim "wielkim" mieście jest nie do zdobycia. Ponieważ koszt nowego programatora wynosi około 270 - 300zł + koszty przesyłki doszedłem do wniosku ,że lepiej wymienić 8 letni sprzęt na nowy. Pozdrawiam.

  0