Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Haier DW9 AFM pobiera zbyt mało wody

marmo 02 Lis 2011 09:48 2948 5
  • #1 02 Lis 2011 09:48
    marmo
    Poziom 10  

Zmywarka Haier DW9 AFM - w momencie włączenia pobiera bardzo małą ilość wody, następnie włącza grzałki , które nie są zalane wodą . Programator początkowo pracuje potem zatrzymuje się na poziomie grzania - grzałki robią się czerwone , program dalej nie idzie.( Przy ręcznym przesunięciu programatora wypompowuję wodę). Wymieniłem termostat. Co dalej ? Wymieniać programator czy też szukać przyczyny w hydrostacie . W podłodze zmywarki jest plastykowa wypustka , czyżby to był wskaźnik poziomu wody? Może to jest przyczyną . Proszę o cenne wskazówki.

0 5
  • #2 02 Lis 2011 14:46
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

marmo napisał:
    Programator początkowo pracuje potem zatrzymuje się na poziomie grzania - grzałki robią się czerwone

Czy w tym czasie pracuje pompa myjąca? Jeśli nie to sprawdź czy jej wirnik możesz pokręcić ręką bez oporu i czy dochodzi do niej jakieś napięcie.

0
  • #3 02 Lis 2011 14:57
    krys06
    Poziom 29  

Być może usterka hydrostatu(przedmuchac przewody ),objawy raczej wskazują na błędy programatora.Dostać zamiennik jest trudno,ale warto pokusić się o samodzielne rozebranie , nadpalają się styki !.Po przeczyszczeniu i złożeniu wszystko wraca przeważnie do normy.Miałem podobny problem ,który właśnie rozwiązałem w ten sposób.(co prawda inny model ...ale Haier !).W moim modelu :WQP12 AFM2 na dnie jest kostka styropianowa ,która steruje włącznikiem programatora.Przy zbyt dużej ilości wody na dnie zmywarki ...nie pozwoli na uruchomienie ,byc może u Ciebie jest podobnie .Po żmudnym ustalaniu winnego (posty na Elektrodzie również )usterkę usunąłem właśnie poprzez naprawę programatora .Zmywarka sprawna do dzisiaj.Problemem jest powtórne skręcenie korpusu,ale można poszukać odpowiedniej długości śrub

0
  • #4 02 Lis 2011 18:33
    marmo
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za sugestie. Postaram się posprawdzać wszystkie elementy w chwili wolnego czasu(pewnie w sobotę ) i zobaczymy co dalej.
    W czasie grzania grzałek ,żadna z pomp nie pracuje. Zdziwiony jestem jednak ilością wody wlanej do zmywarki - bardzo mało i wlewa się bardzo powoli.

0
  • #5 02 Lis 2011 22:14
    Comach
    Poziom 12  

Kondensator na pompie myjącej, wymień

1
  • #6 18 Lis 2011 10:25
    marmo
    Poziom 10  

Dziękuję za wszystkie rady. Rozebrałem programator - styki nadpalone. Niestety złożenie programatora wymaga trochę cierpliwości i śrub o średnicy 3mm i długości min 4,2 mm , co w moim "wielkim" mieście jest nie do zdobycia. Ponieważ koszt nowego programatora wynosi około 270 - 300zł + koszty przesyłki doszedłem do wniosku ,że lepiej wymienić 8 letni sprzęt na nowy. Pozdrawiam.

0