Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik bmw 318 1.9 m43 wałki wyrównujące drgania wału korbowego.

02 Lis 2011 10:18 5042 9
  • Poziom 8  
    Witam,mam duży problem,składam silnik 1.9 m43,powodem rozbiórki było pęknięte koło zębate na wale korbowym.Problem tkwi w tym,że nigdzie nie mogę znaleźć info.jak ustawić wałki wyrównujące drgania wału korbowego,tzn.jak je {zcychować} z wałem korbowym.Wiem że powinienem przy rozbieraniu sobie zaznaczyć,no ale Polak mądry.....
  • Poziom 8  
    Może to być info.obojętnie jakiego silnika,byle czterocylindrowego,zasada spasowani będzie ta sama.Pomóżcie.
  • Poziom 8  
    Ustawiam silnik na zero,czyli rozrząd na cechy,teraz chcę przykręcić wałki,tylko czy przeciwwagi mają być skierowane do góry,na dół,naprzeciw siebie czy ku sobie.Czy ktoś składał jakikolwiek silnik 4 cyl.z wałkami.Czekam na info.
  • Poziom 32  
    Tłok do góry, wałki na dól..
  • Poziom 8  
    Dabu,czy jesteś 100% pewien,robiłeś już coś takiego?Wiesz nie chciałbym później znowu pruć silnik.pzdr.
  • Poziom 8  
    Dabu jesteś wielki!!!Tak apropo to miałem swoją koncepcje na złożenie no i bym walną niezłego babola.Jeszcze raz dzięki.Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam . potrzebuje pomocy .... wymieniłem panewki w e 46 318i m43b19 podczas jazdy odczuwam minimalne wibracje na karoseri ...
    nigdze nie moge znalesc jak ustawic walki wyrównowarzajace ...zaznaczylem i zamontowalem tak jak byly... tylko przede mna juz ktos tam byl...i nie mam pojecia jak to złorzył... moze macie jakis rysunek bądź info na ten temat