Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gmail ma nowy interfejs graficzny

pseven 02 Lis 2011 10:46 2908 6
 • Gmail ma nowy interfejs graficznyNa łamach oficjalnego bloga Gmail poinformowano o zakończeniu prac nad nowym interfejsem graficznym usługi.

  Nowy wygląd usługi zapewnić ma m.in.: większą przejrzystość, ulepszony widok wątku, nowe sposoby dostosowania (w tym trzy nowe układy interfejsu o nazwach: „Wygodny”, „Zwarty” i „Kompaktowy”), proste wyszukiwanie i definiowanie filtrów, nowy sposób przechodzenia między Pocztą, Kontaktami i Listą Zadań oraz nowy, zawsze widoczny pasek narzędzi.

  Wraz z aktualizacją przygotowano także nowe motywy, takie jak: „Drewno”, „Biurko”, „Plaża”, „Góry”, „Kamyki”, „Ocean”, „Planety”, „Darń” i inne.

  By wprowadzić aktualizację w życie, należy nacisnąć znajdujący się w prawym, dolnym rogu ekranu przycisk „Przełącz się na nowy wygląd.”.

  Źródło:
  http://www.maximumpc.com/article/news/google_makes_gmail_redesign_official_try_it_now

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8470 postów o ocenie 1512, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #3
  skaktus
  Poziom 37  
  A ja nie korzystam już z gmaila - jak się okazało że jak wyjechałem za granicę to odrazu dostawałem w cholerę spamu z miejsca gdzie byłem...paranoja.
 • #4
  klopik24
  Poziom 21  
  Moim zdaniem całkowicie niepotrzebna zmiana. Szkoda że nie ma przycisku -1 :)
 • #5
  hexen2k
  Poziom 16  
  mietek300 napisał:
  Bez sensu ten nowy wygląd. Elementy tego nowego wyglądu są większe i zajmują więcej miejsca na ekranie. Wolę stary wygląd.


  W prawym górnym rogu wybierz:
  Układ interfejsu-> kompaktowy

  i wszystko staje się mniejsze tak jak wcześniej... zawsze takie zmiany powodują pewne niezadowolenie ze strony użytkowników... Znów trzeba się nauczyć obsługi ;)
 • #6
  coyot
  Poziom 17  
  A mi się wydaje że celują bardziej w sprzęt z ekranem dotykowym.
 • #7
  fanatykstaroci
  Poziom 12  
  Co mi się nie podoba:
  - brak podświetlenia menu ("odebrane", "wysłane" itd), na tle z obrazkiem niektóre literki są nieczytelne, dobrze, że wiem co gdzie powinno być. niemniej jakaś ramka by się przydała, jak w liście tematów maili, takie coś półprzezroczystego. żeby mieć ładnie czytelne etykiety, a mam ich sporo, musiałem zmienić motyw, a szkoda.
  - duże przyciski nieprecyzyjnie oznaczone nad listą maili.. ale to już kwestia przyzwyczajenia

  Co mi się podoba
  - wreszcie można ukryć ten głupi czat i zadania, czy co to tam było.
  - ramka z listą maili. Może to i dziwne, ale to, że menu górne się nie przesuwa, ma swoje plusy, zawsze mamy dostęp do np. przypisania nowej etykiety, czy elementów z głównego menu na górze, chociaż ten suwak mógłby być normalny, ale nie jest tak źle :)