Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C++ Builder]Pobieranie danych/pliku z internetu

02 Nov 2011 12:25 1757 2
  • Level 2  
    Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
    Nie znalazłem jasnej odpowiedzi na moje pytanie, a że nie jestem specjalistą to nie rozumiem niektórych odpowiedzi które mogły by zawierać odpowiedź.

A więc, napisałem prosty program w builderze, który wymaga dość częstych aktualizacji. Kompilowanie i wysyłanie go na serwer jest dość długie i przysparza problemów mi jak i użytkownikom, którzy muszą ciągle sprawdzać, czy program działa. Wpadłem więc na pomysł, aby program pobierał z internetu dane potrzebne do jego działania (jest to jedna zmienna w formie adresu w pamięci). Gdybym umieścił plik na serwerze np http://test.pl/plik.txt, jak mogę odczytać informacje z tego pliku i zapisać je w formie wartości? Do tej pory ręcznie wpisywałem adresy, np. 0x000000.
    Co muszę zrobić, aby program wczytał tę informacje z pliku na serwerze?
  • Level 32  
    Otworzyć plik, wczytać ciąg znaków, zamienić go na liczbę i przypisać do swojej zmiennej. Ale strasznie mnie ciekawi, jaki program polega na wpisywaniu żywcem adresów w pamięci? Na myśl przychodzą mi tylko trainery, dłubanie w systemie (i to starszym) i inne różne "brzydkie" rzeczy, a generalnie to strasznie źle brzmi i może świadczyć o bardzo złym stylu programowania.
  • Level 2  
    "Otworzyć plik" cały problem w tym, że nie wiem jak go otworzyć poprzez internet.