Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAG200G Odblokowanie portów

02 Lis 2011 12:41 2313 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    Nie mam pomysłu jak odblokować dwa porty w routerze linksys wag200g, ale od początku.
    Do rutera linksys wag200g podłączona i skonfigurowana jest neostrada, do routera podłączone są komputery oraz switch, a ze switcha idzie daleko kabel do routera WRT54~ skonfigurowanego posiadający jakieś certyfikaty by podłączyć go do maszyny sortującej (maszyna przemysłowa). Odblokowane porty są potrzebne do połączenia się maszyny z serwerem w innym państwie. Czy można odblokować porty w routerze wag200g na wszystkie podłączone urządzenia?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    W linksysach odblokowanie portów to sekcja "Application and Gaming",
    google: wag200g port forward

Nie wiadomo czy ten drugi router WRT też nie blokuje portów.

(internet) ==== [wag200] ==== [wrt54] === [maszyna]

zwykle przy takim podłączeniu, jeśli to [maszyna] inicjuje połączenie to nie jest wymagane przekierowanie portów, no ale szczegóły połączenia [maszyny] i serwera mogą być inne.
  • Poziom 10  
    tak, ale odblokować port można tylko na dane IP którego nie mogę ustalić ani przepisać do tego drugiego routera
    zaraz dodam to co dostałem wraz z routerem od tej firmy

http://pokazywarka.pl/1rxt2n/
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Jest na nim skonfigurowany VPN do serwera firmowego.
    Router WRT54 podłączony jest przez WAN do twojej sieci firmowej, czy tak? A jeszcze czy masz dostęp do konfiguracji routera z loginu i hasła fabrycznego.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Obrazki dodaj w/g zasad tego forum
    koterro napisał:
    2.746 = 1.746 za transfer + 1.00 dla użytkownika (ustawiono automatycznie)

Że ci pomagamy i jeszcze chcesz punktów od nas ?
  • Poziom 10  
    jimasek napisał:
    Jest na nim skonfigurowany VPN do serwera firmowego.
    Router WRT54 podłączony jest przez WAN do twojej sieci firmowej, czy tak? A jeszcze czy masz dostęp do konfiguracji routera z loginu i hasła fabrycznego.

Do tego wrt54 nie mam dostępu, więc nawet nie ma możliwości przypisać mu IP. szkoda, że w routerach nie ma opcji otwierania portów dla każdego urządzenia które jest podłączone do niego
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    koterro napisał:
    Do tego wrt54 nie mam dostępu, więc nawet nie ma możliwości przypisać mu IP.

Możesz zarezerwować adres IP dla danego mac adresu, który w twoim przypadku będzie adresem portu WAN routera wrt54. Możesz to sprawdzić na obudowie lub skanując podsieć, jakimś programikiem typu "scan IP"
    Teraz masz dwie możliwości:
    1. Przekierowanie konkretnych portów zgodnie ze specyfikacja od producenta maszyny na dany adres IP, który otrzymał router.
    2. Wpisanie adresu WAN-owego router do DMZ w twoim routerze, ale to jeśli nie korzystasz z innych przekierowań na WAG200.
    Sądzę że router WRT54 ma na WAN-ie Dynamic IP oraz przekierowanie skonfigurowane przez dostawcę danego urządzenia.
  • Poziom 10  
    Wszystko fajnie ale w wag200g nie można przypisać ip dla mac adresu, wykrycie adresu ip wrt54 programem nic nie da, bo po wyłączeniu prądu przypiszę mu pierwszy wolny adres ( czyli możliwe, że inny)
  • Moderator - Sieci, Internet
    koterro napisał:
    Wszystko fajnie ale w wag200g nie można przypisać ip dla mac adresu

Zawsze można wymienić sprzęt na coś innego ;)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Może WAN ma statycznie przypisany IP ?
    Jaki ? pytanie do producenta oprogramowania WRT.

Dodano po 1 [minuty]:

Zainstaluj wireshark-a na kompie, uruchom przechwyt, następnie załącz WRT wpiętego portem WAN do WAGa, i patrz czy WRT wysyła DHCP request, jak nie to pewnie ma statyczny IP.