Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset po instalacji sterowników do płyty głównej

02 Lis 2011 13:11 1072 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem wygląda tak: Na komputerze został zainstalowany SP3 jednak został on zainstalowany poprzez uruchomienie ściągniętego pliku tak jak by np. by ktoś instalował np. mozille. Nie został on zainstalowany przy instalacji Win XP z SP 2. Nie wiem czy tak można. Po tej instalacji powstał problem taki, że po uruchomieniu komputera włączył się cały do pojawienia pulpitu i potem się w kółko resetował. Komputer został kilkakrotnie sformatowany i ponownie zainstalowany system, jednak po instalacji sterowników z płyty głównej a dokładnie jednego chipseta który nazywa się Silicon Image Raid Driver występuje znów ten sam problem ciągłego uruchamiania się komputera. Po instalacji tego chipseta pojawiają się pozostałe partycje, czy na nich coś siedzi i czy obejdzie się bez utraty danych? Jak się tego pozbyć?
    Sprzęt lecz nie wiem czy dobrze to napisze i czy to wystarczy:
    płyta główna: gigabyte technology K7 triton AGP8x/dual channel ddr
    procesor: amd athlon
    1.19 GHz, 512 MB RAM
    karta graficzna: ATI radeon HD 4600 series
    Mam nadzieje że to starczy i że pomożecie mi.
  • Poziom 28  
    Image Raid driver chyba dotyczy dysków RAID, czy masz jeden czy dwa dyski połączone w opcji raid?
  • Poziom 2  
    Nie mam pojecia ale zapytam dzis brata bo to on podlaczal je a ogólnie to mam 3 dyski ale wydaje mi się ze mam dwa dyski podlączone w taki sposób jak ten dysk C (to tak na logike bo jeden ma 20 gb czyli dysk C a drugi 60 GB czyli te które widze) a reszty nie ma. czyli ten najwiekszy
  • Poziom 43  
    Zresetuj CMOS.
    Po instalacji tego sterownika powinny pojawić się wcześniej niewidoczne partycje dysków, które są podpięte do kontrolera (prawdopodobnie SATA w tej płycie) obsługiwanego tym sterownikiem. Alternatywnie ustaw w BIOS-ie tryb kontrolera SATA na IDE.
    Podaj SMART wszystkich dysków bo uszkodzenie dysku tez może powodować blue screeny, zrób też test pamięci RAM.