Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Panasonic NN-GF668 nie działa, a licznik odlicza.

georg_drugi 02 Lis 2011 13:48 1962 5
  • #1 02 Lis 2011 13:48
    georg_drugi
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Mam do naprawy mikrofalę jak w tytule. Włączenie dowolnej funkcji tj. mikrofal lub grila powoduje odliczanie do zera, ale nic nie grzeje. Przejrzałem forum i trochę manuali, ale właściwie to nic z tego nie wyszło. Dokładnie to znalazłem uszkodzony przełącznik przy drzwiczkach, który był ciągle rozwarty, ale naprawa nic nie dała. Trochę się zdziwiłem analizując tę mikrofalę, że ten switch ma być rozwarty jak drzwiczki zamknięte i zwarty jak otwarte. Wydaje mi się, że jest to Secondary Latch Switch, ale w kilku serwisówkach wszystkie przełączniki są zwarte przy drzwiczkach zamkniętych, a tu jest odwrotnie. Nie wiem czy tak ma być, bo nie mam serwisówki. Nadmieniam, że mikrofala jest nowa i nikt w niej nie grzebał oprócz mnie.
    Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże. Z góry dzięki.

0 5
  • #2 02 Lis 2011 19:44
    movzx
    Poziom 39  

georg_drugi napisał:
    w kilku serwisówkach wszystkie przełączniki są zwarte przy drzwiczkach zamkniętych

A w życiu. Monitor Switch / Short Switch powinien być rozwarty przy drzwiach zamkniętych. W razie uszkodzenia głównej krańcówki ma za zadanie zewrzeć zasilanie i wyrzucić bezpiecznik.
    Posprawdzaj jeszcze raz wszystkie mikrowyłączniki, bezpieczniki nadprądowe i termiczne, zobacz czy przekaźniki prawidłowo działają.

0
  • #3 02 Lis 2011 23:40
    peter falk
    Specjalista AGD

movzx napisał:
    A w życiu. Monitor Switch / Short Switch powinien być rozwarty przy drzwiach zamkniętych. W razie uszkodzenia głównej krańcówki ma za zadanie zewrzeć zasilanie i wyrzucić bezpiecznik.

:spoko: Dołożyć to przykazanie do dekalogu każdego naprawiacza mikrofali!
    :arrow: georg_drugi Zrób parę fotek tej mikrofali od strony elektroniki. Coś mi świta.

0
  • #4 03 Lis 2011 00:34
    georg_drugi
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o ten Short Switch to nie wyssałem tego z palca. Na www.eserviceinfo.com są manuale, w których trzy przełączniki są zwarte i jest uwaga: drzwi zamknięte, urządzenie nie pracuje. Tak na marginesie to przekaźniki są narysowane rozwarte. Oczywiście nie sądziłem, że japońce coś pomieszali, stąd moje rozterki. Teraz już wiem, że tak powinno być. Dzięki za wyjaśnienie.

Mikrowłączniki sprawdzone- OK. Przekaźniki przy załączeniu mikrofali lub grila nie klikają, ale jak sprawdzałem podłączając napięcie to obydwa klikały, czyli chyba dobre. Zresztą przekaźniki sterowane są przez układ ULN 2003 i napięcia na odpowiednich wejściach układu są zerowe.

Dzięki za podpowiedzi. Jutro zrobię fotki tej mikrofali.

0
  • #5 03 Lis 2011 00:53
    peter falk
    Specjalista AGD

peter falk napisał:
    georg_drugi Zrób parę fotek tej mikrofali od strony elektroniki. Coś mi świta.

georg_drugi napisał:
    Dzięki za podpowiedzi. Jutro zrobię fotki tej mikrofali.

Jedną lub dwie, dobrą fotkę zrób płytce z obu stron, do której podpięty jest kabel sieciowy.

0
  • #6 07 Lis 2011 10:20
    georg_drugi
    Poziom 9  

Zrobiłem fotki ale nie te co chcieliście, bo tylko elektroniki. Dziś zrobię fotki płyty zasilającej to wrzucę.
    Sprawdziłem jeszcze coś. Gdy naciśnie się start to tylko przekaźnik lampki kliknie i ona się zapali. Przekaźniki mikrofali i grila nie są wysterowywane. Licznik zlicza do zera, ale na wyświetlaczu na pierwszej pozycji nie pojawia się obracający element (takie cuś zrobione z siedmiosegmentowego wyświetlacza- najpierw pionowe elementy, potem skośne, potem poziome i tak w kółko) . Na sprawnej kuchence coś takiego jest podczas pracy. Czyli tak jakby procek nie dostawał jakiegoś sygnału i nie wysterowywał przekaźników.

0