Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja N i dekoder PVR - podział sygnału

02 Lis 2011 18:06 2324 4
 • Poziom 11  
  Witam
  W zasadzie CCTV to nasza główna dziedzina ale w tym przypadku klient prosi o podłaczenie N multiroom. Z komina schodzi tylko jeden kabel do gniazdka i tu pytanie czy możemy rozdzielić jeden kabel na dwa LNB1 i LNB2 jakimś spliterem, trójnikiem? czy będą jakieś problemy typu zwarcie LNB, prądy wsteczne itp

  Regulamin, pkt 11:
  W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji.
  W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu).

  Proszę poprawić.
  [_P_]
 • Moderator - Na Wesoło HydePark
  Nie da rady. W skrajnym przypadku grozi uszkodzeniem głowicy w dekoderze. Jedyne wyjście to konwerter Twin i ciągnięcie drugiego kabla.
 • Poziom 11  
  Konwerter na dachu jest 6 czy 8 wejściowy tylko że dom nowo wykonczony a schemat jest jeden pokój jeden kabel. Tuner zastrzega sobie dwa kable i musimy cos poradzić.
 • Moderator - Na Wesoło HydePark
  Dekoder z PVR. Nie ma opcji. Ciągniesz drugi kabel. W takim dekoderze są dwa tunery Sat, jeden do nagrywania , drugi do oglądania( zrymowało się :-) ). Każdy z tunerów niezależnie steruje konwerterem, czyli polaryzacja H/V , pasmo niskie / wysokie itp. Umożliwia to oglądanie np. TVN , a nagrywanie Eurosportu. Drugi kabel , inaczej nie da rady.

  Opcja: Podciągnąć z drugiego pokoju , jak nic nie jest podłączone.