Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Maxxx pralka wywala bezpieczniki

02 Lis 2011 20:48 7191 9
  • Poziom 8  
    Witam,

mam problem z pralką Bosch WFL 2060 Maxxx. Pralka dziś zrobiła jedno pranie, po czym w połowie drugiego wywaliła korki elektryczne w całym mieszkaniu. Co może być powodem?

Woda została w pralce, nie ma szans na dostanie się do filtra pompy, chyba jest zablokowany. Nie da się go przekręcić ani wyciągnąć.

Jakieś rady???
  • Poziom 41  
    Zdjąć wąż spustowy,z syfonu( albo z umywalki),czy jak tam, inaczej jest zamontowany i wypuścić wodę do kratki ściekowej,lub do miednicy. Później ,po wypuszczeniu wody można szukać przyczyny awarii.
  • Poziom 8  
    Nie da się zdjąć węża, jest wpuszczony w rurę na uszczelce. Trzeba byłoby go wyrwać.
  • Poziom 41  
    Jeśli jest to niemożliwe,co wydaje mi się dziwne....pozostaje wylać wodę na posadzkę.
  • Poziom 8  
    Nie mam problemu z tym, gdzie wylać wodę, a raczej z tym jak tego węża odczepić.
  • Poziom 41  
    Więcej nie potrafię w tej chwili doradzić ,nie widząc jak to jest wykonane.
  • Poziom 8  
    Znalazłam też instrukcję obsługi do tego modelu, wynika z niej, iż przy filtrze powinien być wężyk z zaślepką z możliwością spuszczenia wody. Rzeczywiście miejsce na niego jest, ale samego wężyka nie ma.
  • Poziom 8  
    Wyżej opisana awaria była spowodowana spaleniem się grzałki - była cała zakamieniona.

Teraz mam nowy problem. Pralka pobiera wodę, odpompowuje ją ale nie pierze i nie wiruje. Programator wydaje dźwięk jakby usiłował włączyć zalecony program. Co to może być?
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia pasek (raczej tylko dla formalności) i sinik.
  • Poziom 8  
    Stwierdzono,że był to problem szczotek. Ponieważ nie była to moja pralka, to mam już nową.