Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa paliwa POLONEZ Rover ... HELP

06 Gru 2004 12:30 3851 9
  • Poziom 13  
    Szlag mi ją chyba trafił lub jej połączenia bo niekiedy przy próbie uruchomienia silnika kręci a niekiedy nie chciałbym się do niej dostać czy ma ktoś opisówke jak to uczynić od razu piszę że od strony bagażnika pod kołem jest klapka niestety tam tylko widać ten kabel zasilający pompe :( a wymontować przez ten otwór idzie tylko czujnik polożenia pływaka :( RATUUUUNKU
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 32  
    Tylko przez ten otwór można wyjąć pompę. Innych otworów w zbiorniku paliwa nie ma.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 13  
    Panda02 napisał:
    Tylko przez ten otwór można wyjąć pompę. Innych otworów w zbiorniku paliwa nie ma.

Chyba jednak nie ponieważ z tego co na gieldzie widzialem to ta pompka jest duza i mocowania jest tak jak ten czujnik lecz jest to wieksze po za tym kable begna bardziej w tył samochodu, podobno ale to tylko podobno trzeba ściągać zderzak ale chce sie upewnic !
  • Poziom 32  
    Widziałem taką pompę i jest tej samej wielkości co inne pompy. Sam wyciągałem taką pompę właśnie przez ten otwór. Przewody są poprowadzone do tyłu do wiązki. Do zdjęcia zbiornika paliwa nie potrzeba demontować zderzaka.
  • Poziom 13  
    Panda02 napisał:
    Widziałem taką pompę i jest tej samej wielkości co inne pompy. Sam wyciągałem taką pompę właśnie przez ten otwór. Przewody są poprowadzone do tyłu do wiązki. Do zdjęcia zbiornika paliwa nie potrzeba demontować zderzaka.

Czyli mówisz wymontować czujnik wsadzić łape do środka i powinienen sie do niej dostać ?? TYlko w takim razie jak jest to podłączone do zasilania skoro do czujnika są przyłączone 2 kable + masa a pompa ma też swoje zasilanie nie wiem kurde strach tego ruszać na ryzyk fizyk ponieważ śruubki pordzewiałe i wiadomo chce mieć pewność nie masz może jakiejś dokumentacji na ten temat wogole tak o ROVERku a może książka napraw zeskanowana
  • Poziom 32  
    Mam książkę napraw Poloneza, jest tam również rozdział o Roverze, spojrzę i dam znać. Narazie te podrdzewiałe śrubki spryskaj Unizolem, albo jakimś innym sprayem, żeby trochę puściły.
    Spojrzałem i jest tak:
    Pompa w zbiorniku do Rovera jest umieszczona z boku zbiornika pod przykręcaną pokrywką, po prawej stronie, patrząć od tyłu samochodu. Żeby dostać się do do tego należy niestety zdjąć zbiornik, który jest przymocowany do nadwozia dwiema opaskami.
  • Poziom 13  
    jak sie da wyjmij bak paliwa wtedy będziesz miał najlepszy dostęp a przy okazji będziesz mógł wyczyścić bak
  • Poziom 2  
    wyjmij bak(15 minut) i wtedy będziesz miał czrno na białym
    koszt pompki nowej 250,-
  • Poziom 12  
    zbiornik paliwa w polonezie wyjmuje sie poprzez odkrecenie 2 srob trzymajacych stalowe paski i obejmy od wlewu paliwa, no i odlaczenie przewodow. Jesli to ci pomoze