Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita HP 2050 czy Makita HP 2071

02 Lis 2011 22:45 8535 6
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się nad zakupem wiertarki 2-biegowej z udarem o mocy min 700 W.
    Wiertarka z przeznaczeniem do prac remontowych w wyposażeniu domowym.
    Początkowo mój wybór to:
    - Makita HP 2050,
    - HITACHI DV20VB2,
    - Metabo SBE 710,
    - DeWALT 770W D21805K

Ale aktualnie mając w ręku wiertarkę Makita HP2050 oraz HP2070 o mocy znamionowej 1010W to przychylam się do wyboru HP2070 z uwagi na moc jak i też pokrętło regulacji obrotów j przełącznik zmiany kierunku obrotów.
    Moje kolejne przemyślenia to wybór pomiędzy Makita HP 2070 a Makita HP 2071.
    tylko C E N A tych wiertarek czy nie jest za wysoka w stosunku do HP 2050 ??? i czy ta cena równoważy jakość tych wiertarek w stosunku do HP 2050.
    Aktualnie HP2050 w cenie 449 zł.
    HP2071 w cenie 749 zł.
    Jakie za i przeciw ocenie tych wiertarek dwubiegowych z udarem ???
  • Poziom 39  
    Ile godzin dziennie masz zamiar pracować taką wiertarką?
  • Poziom 10  
    Dla uzupełnienia.
    Wiertarka ma służyć jako wyposażenie i używana wyłącznie na własne potrzeby przy wykonywaniu prac remontowych (jeżeli są) w mieszkaniu i doraźne naprawy w mieszkaniach synów.
    Tak naprawdę to ma zabezpieczyć komfort pracy i możliwości użycia jej do różnych prac.
    Udar tej wiertarki traktuję jako podręczny ponieważ i tak używam młota na wiertła SDS. W wyposażeniu jest jeszcze mała wiertarka jednobiegowa 650W ale już wysłużona.
  • Poziom 9  
    Wybierałbym pomiędzy wiertarkami Makity a Metabo. Makita ma krótszą gwarancję ale patrząc na Twoje potrzeby raczej nie będziesz korzystał z napraw gwarancyjnych. Metabo daje 3 lata gwarancji. Wersja z uchwytem wiertarskim na kluczyk jest ok. 60 zł tańsza od uchwytów szybkozaciskowych. Nie wiem skąd masz ceny na Makitę ale zgodnie z cennikiem różnica nie powinna być aż tak duża. U jednego z dealerów z Krakowa HP2050 kosztuje 553,50 a HP2070 724,47 z opcją negocjacji, Link
    Jeśli chodzi o komfort pracy wiadomo zawsze mocniejszy sprzęt daje większe możliwości. Kwestia wyboru ile chcesz wydać. Moim zdaniem do domu wiertarka udarowa 700W wystarczy.
  • Poziom 10  
    Powracam do tematu ale:
    - moje aktualna opcja zakupu to Makita HP 2071 w sklepie wysyłkowym za 628 zł + koszty wysyłki 19 zł.
    Dotychczas używałem wiertarki z uchwytem na kluczyk. Całkowicie nie mam doświadczenia w użytkowaniu wiertarki z uchwytem samozaciskowym , nie licząc wkrętarki akumulatorowej. Tak więc moje zapytanie to użytkowanie wiertarki 2-biegowej o mocy 1010[W] z udarem. Zaznaczam, że udar w tej wiertarce planuję używać tylko do wiercenia małej średnicy otworów lub też sporadycznie gdy pod ręką nie będę miał młota SDS.
    Myślę,że uchwyt tej wiertarki jest na tyle solidny że nie zmusi mnie na wymianę na uchwyt z kluczykiem.
    Czy moje przemyślenia zakupu wiertarki z uchwytem samozaciskowym dająca komfort szybkiej wymiany wierteł jest słuszna ???
  • Poziom 15  
    Jasne, że słuszne. Akurat Makita HP2071 ma super uchwyt szybkozaciskowy. Porządny, metalowy ze wzmacnianymi szczękami. Docisk wiertła jest bardzo mocny. Jedyne na co dobrze zwracać uwagę to przy wierceniu w poz pionowej (np. sufit) żeby nie leciało dziadostwa do uchwytu bo w pewnym momencie może zacząć się przycinać. Używałem długo HP2070 jako mieszarki i dają te maszynki radę.
  • Poziom 10  
    Zakupiłem:
    Makita HP 2071

Dotychczasowe doraźne używanie, ale oceniam na OK.
    Na wiosnę ruszaja prace remontowe więc wiertarka bedzie miała okazję sie wykazać.