Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie kolumny do małego pokoju

dawid@ 02 Lis 2011 23:26 2728 20
  • #1 02 Lis 2011 23:26
    dawid@
    Poziom 9  

Witam

Poszukuję jakiś tanich kolumn do mojego pokoju 9m^2. Wzmacniacz jaki posiadam to Pioneer A110 moc 2x30W 8ohm. Obecnie tymczasowo mam podpięte kolumny z wieży Sony H51 ale to tylko na chwilę bo nie są moje dlatego szukam czegoś dla siebie. Źródłem dźwięku będzie komputer oraz tuner Pioneera. Co do wymagań to nie spodziewam się niczego wielkiego po prostu chce żeby zagrało lepiej i większym basem niż te małe kolumny Sony na 13cm niskotonowcu. Mam 3 swoje typy czy ktoś mógłby doradzić co wybrać a może jakieś inne propozycję? Samodzielna budowa nie wchodzi w grę.

http://allegro.pl/kolumny-sonobull-studio-1-by-magnat-i1910629526.html

http://allegro.pl/pioneer-s-z75-okazja-i1909023019.html

takie Aiwy mogę mieć za 70zł od znajomego niestety w chwili obecnej nie mogę ich przetestować głośnik niskotonowy bodajże 16cm:

http://pokazywarka.pl/ldakkj-2/

0 20
  • #2 03 Lis 2011 16:37
    dominikw1234
    Poziom 10  

Więc ja poleciłbym Ci kolumny tonsila zg-30c .Piękne kolumny , naprawde dobrej jakości i zagrają stokroć lepiej od tych wszystkich które wymieniłeś

0
  • #3 03 Lis 2011 17:39
    dawid@
    Poziom 9  

Znalazłem na allegro tylko jeden taki model:

http://allegro.pl/unitra-tonsil-zg-30c-i1912038807.html

Ale tam zawieszenie do wymiany w jednym głośniku w drugim widzę też nie specjalne więc wymienić będzie trzeba w obu. Ile kosztowała by regeneracja gdybym chciał to zrobić samemu? Czy za te cenę podaną w linku opłaca się je kupować? Nie ukrywam, że wolałbym w tej cenie kupić od razu w 100% sprawne kolumny w dobrym stanie.

0
  • #4 03 Lis 2011 17:50
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Opłaca się za tą cenę, koszt regeneracji przy własnej robocie to około 20zł/kolumna. Oczywiście trzeba wyczyścić kosz z resztek starego zawieszenia i membranę, dokładnie wycentrować cewkę i wkleić nowe zawieszenie. Można zastosować tańsze zamienniki za 2zł, ale pogorszy to brzmienie głośnika, dla tego polecam oryginały.

0
  • #6 03 Lis 2011 21:50
    MazuR1996
    Poziom 10  

ZG-30-c są o niebo lepsze od sony (to w końcu lepsze bo POLSKIE a nie Japońskie), również cena mówi sama za siebie, 30 zł... Z firmy sony to polecam głownie wzmacniacze i amplitunery a kolumny i to jeszcze takie tanie, szkoda gadać... Aiwy odpadają, pionki nawet fajne, a magnaty lipne, zg są o wiele lepsze od tych w/w.

0
  • #7 04 Lis 2011 16:31
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

JamJestElektronik napisał:
    ... Można zastosować tańsze zamienniki za 2zł, ale pogorszy to brzmienie głośnika, dla tego polecam oryginały.

Dokładniej mówiąc zmienią się parametry elektro-mechaniczne. Tak więc uzyskamy, prawdę mówiąc, zupełnie inne przetworniki. :idea:

0
  • #8 04 Lis 2011 16:43
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Dokładnie, zamiennikowska membrana może być cięższa od oryginalnej, przez co głośnik zagra zupełnie inaczej.

0
  • #10 04 Lis 2011 20:46
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Zg-30c są za słabe, jak już to Zg-40c

0
  • #11 04 Lis 2011 21:04
    dawid@
    Poziom 9  

Mocy jakiejś wielkiej nie potrzebuję bo pokój mały w bloku wzmacniacz też nie jakiś "potwór" bardziej zależy mi na jakości no i wolałbym, żeby te kolumny były za wielkie tzn podstawkowe ponieważ nie mam miejsca na podłogówki a nie ma chyba sensu kupić większe kolumny i kiepsko je rozstawić w pokoju. Myślę, że te zg30 by mi wystarczyły wolałbym tylko kupić jakieś od razu w dobrym stanie bez konieczności regeneracji.

0
  • #12 04 Lis 2011 21:07
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Zg-30c można upolować na allegro całkiem tanio, niech jednak kolega zwróci uwagę czy są zregenerowane na oryginalnych podzespołach. Pozna je kolega po zawieszeniu klejonym pod membranę i takim zawijasie na obrzeżach membrany. Mówię to dlatego, że zastosowanie membran-zamienników daje nam zupełnie inny głośnik, o innych parametrach,a jak wiemy kolumna jest projektowana i liczona pod odpowiedni głośnik, więc przy regeneracji na zamiennikach nie zagra to już tak, jak w oryginale.

0
  • Pomocny post
    #14 04 Lis 2011 21:27
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Lepsze może nie, ale całkiem dobre, posiadam je od 2 miesięcy i nie narzekam, dają miłą i ciepłą barwę dźwięku, delikatne wysokie ;) Ja kupiłem je za 20zł, naprawiłem i grają jak marzenie, Chińska wieżyczka za 2 000zł im nie dorówna jakością dźwięku. Zg-40C są na membranie biernej więc Space nawet się do nich nie umywają.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli decyduje się kolega na Space, to polecam te: http://allegro.pl/kolumny-unitra-tonsil-space-86-i1913488618.html
    Przynajmniej mają oryginalną okleinę, a także takie same cewki w GDWK, a nie jedną inną i drugą inną, a i kopułki niskotonowych mają oryginalne ;)

Dodano po 36 [sekundy]:

Z tego co widzę, w wysokotonowych też mają oryginalne cewki, GDM i GDN są bardzo dobrze zregenerowane, więc je polecam.

0
  • #15 04 Lis 2011 22:11
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Chińska wieżyczka za 2 000zł im nie dorówna jakością dźwięku.

A słuchałeś może yamaha piano craft? Pod względem średnich i wysokich tonów lata świetlne zostawia te tonsile. poza tym bez sensu porównywać wieże z głośnikami zwykle 13-15cm do głośników na 25cm wooferze

0
  • #16 04 Lis 2011 22:13
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Space mają 20cm... Kolego nie krytykuj tonsilów, to że ty ich nie lubisz to nie musisz ich koledze odradzać, ale przyznaj rację że są wytrzymałe i nieźle grają.

0
  • #17 04 Lis 2011 22:26
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Space mają 20cm... Kolego nie krytykuj tonsilów, to że ty ich nie lubisz to nie musisz ich koledze odradzać, ale przyznaj rację że są wytrzymałe i nieźle grają.

Chodziło mi o zg40c o których pisałeś przy okazji chińskich sprzętów. Nie krytykuje Tonsili, ba sam używam GDN 13/50/9 (niedługo zresztą będę robić kolumny na 2xGDN 13/50/9 12omów + seas 27TBFC/G) uważam że do 130-140zł nie mają konkurencji, ale nie mogę przepatrzeć jak ktoś herezje wypisuje że jak coś chińskie to już badziewie i w ogóle. W większości masz rację, chińszczyzna jest marnej jakości ale są i też dobre jakościowo rzeczy ale za te już trzeba zapłacić (chociażby te wieżyczki za 2000zł).
    W tym budżecie co kolega ma starsze Tonsile wydają się odpowiednim wyborem.
    Co do wytrzymałości i tego że nieźle grają- jak za swoją cenę po której chodzą (choć uważam że altusy mają ją wygórowaną) to bardzo dobrze grają

0
  • #18 05 Lis 2011 10:48
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

W tej chwili się z kolegą w pełni zgadzam, poza jakością wież za 2000zł.

0
  • #19 07 Lis 2011 23:29
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Spejsy tradycyjnie odradzam , są one tylko dobre jak ktoś nie słyszał nic innego (lepszego), inne tonsile 2 drożne grają lepiej niż "86" i pochodne,bo były jeszcze chyba 94 i ting space ,a nawet eksportówki "nikola tesla".

0
  • #20 07 Lis 2011 23:46
    putin2208
    Poziom 18  

Mam space 86 i szczerze beznadzieja. Jako "pierdziawki" do piwnicy się nadają, do niczego więcej.

0
  • #21 07 Lis 2011 23:54
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Gdyby wysokie nagminnie się nie paliły (od byle czego) , a bas nie był by taki "kartonowy" i średnie nie byłyby takie "anemiczne" to mogły by to być całkiem przyzwoite kolumny bo wygląd maja ok.

0