Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32R81BX/XEC - brak kanałów TV

03 Lis 2011 10:44 7089 16
  • Poziom 9  
    Model code: LE32R81BX/XEC
    Type no: BP32EO

Witam.
    W powyższym telewizorze działają wszystkie opcje poza przestrajaniem i odbiorem TV. Przypuszczam że padła głowica, albo sterowanie głowicy.
    Na schematach lub service manualach od LE32R81B nie znalazłem głowicy która odpowiada symbolem tej w telewizorze - tcpw3001PD32s(h).

Czy ktoś ma może schemat tego telewizora, albo opis wyprowadzeń tej głowicy?
    Teoretycznie napięcia na nóżkach odpowiadały napięciom opisanym na płytce, ale nie wiem na których nóżkach jest sterowanie przestrajaniem kanałów.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Jest 30V na tunerze? A co to za różnica jaki model tunera, skoro wyprowadzenia ma takie same?
  • Poziom 9  
    mirex napisał:
    Jest 30V na tunerze? A co to za różnica jaki model tunera, skoro wyprowadzenia ma takie same?

Jest 30V.
    Czy wyprowadzenia ma takie same to nie jestem pewien, bo póki co nie porównywałem płytki ze schematem.

Znalazłem service manual do następujących modeli:
    TFT-LCD TV
    Chassis GBP23SEN
    GBP26SEN
    GBP32SEN
    GBP37SEN
    GBP40SEN
    Model LE23R86BD
    LE26R86BD
    LE32R86BD
    LE32R81BX
    LE37R86BD
    LE37R81BX
    LE40R86BD
    LE40R81BX

Jak sądzę to inne chassis?
  • PCBway
  • Specjalista techniki DVD
    Podaj nr fabryczny ( jest 10 wersji tego TV ) a poszukam schematu i informacji o tym co w środku.
  • Spec od TV
    Zacznij od sprawdzenia ustawien w trybie serwisowym i wsadu pamieci...
  • Poziom 9  
    jur1 napisał:
    Podaj nr fabryczny ( jest 10 wersji tego TV ) a poszukam schematu i informacji o tym co w środku.

Made in Slovakia
    AH753SDPB10268M

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

jur1 napisał:

Sprawdziłem napięcia na nóżkach TU2202 i oprócz napięcia 9V na 1 nóżce wszystkie się zgadzają (na pierwszej nóżce jest 0V). Według schematu który posiadam na płytce nie ma elementów odnośnie zasilania 9V (nie ma elementów L2201_LNA i C2401 - C2403).
    Nie wiem czy to napięcie w ogóle powinno występować, czy jednak niekoniecznie (w takim przypadku napięcie musiałaby pochodzić z głowicy?)
  • Poziom 20  
    Opcja Ready w serice menu ma byc ustawiona na off.
  • Poziom 9  
    mbectb napisał:

Spróbuję... jak tylko otrzymam pilota od telewizora, bo nie mogę wejść w tryb serwisowy.

A swoją drogą co ta opcja Ready włącza / wyłącza?

Przy wylutowanej głowicy podłączyłem na płycie pod pin 12 - TU2202 (TUNER_CVBS) sygnał z DVD i obraz się pokazał, znaczy sam sygnał CVBS z głowicy dalej dotrze... o ile z głowicy wyjdzie... Bez sygnału był ciemny ekran.
    Jak przeszukiwałem kanały po wlutowaniu głowicy (obecnie prawdopodobnie Ready jest na ON) to praktycznie nic nie znalazł ani nie widać było różnicy w piasku obrazu.
    Bardzo mnie nurtuje ta opcja Ready...
  • Spec od TV
    Proc mowi po chinsku a glowica po wegiersku...
    Kurde, chyba zly przyklad :D
  • Poziom 9  
    mbectb napisał:

Okazało się że zmiana Ready nic nie wniosła - piasek był przyciemniony. Ale po pewnym czasie jak sprawdzałem ustawienia w trybie serwisowym, piasek się rozjaśnił i reagował na wkładanie końcówki antenowej do gniazda. Nie wiem czy było to spowodowane przestawianiem parametrów, czy po prostu gdzieś zaczęło łączyć na płytce.
    Ready było w tym czasie ustawione na ON i telewizor zaczął znajdować kanały. Jak przestroił się automatycznie i znalazł 53 kanały z kablówki, to już myślałem że się udało i po temacie. Ale po przykręceniu płytki i ponownym załączeniu telewizora znowu brak obrazu i piasek jest ciemny niezależnie od Ready ON/OFF.

Nie wiem gdzie znaleźć punkt zaczepienia, bo ustawienia w trybie serwisowym są takie jak w czasie kiedy działał poprawnie - może jakiś sygnał nie dochodzi do głowicy, czy jak?

Jakieś pomysły / porady? Z góry dziękuję...
  • Poziom 20  
    Opcje trzeba przestawic po czym wylaczyc tv i wlaczyc ponownie. Moze uszkodzony masz ten eeprom i gubi ustawienia, podstaw czysta pamiec at24c256 i sproboj ponownie.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    mbectb napisał:
    Opcje trzeba przestawic po czym wylaczyc tv i wlaczyc ponownie. Moze uszkodzony masz ten eeprom i gubi ustawienia, podstaw czysta pamiec at24c256 i sproboj ponownie.

Pozdrawiam

No i mam problem. Ustawienia są pamiętane po wyłączeniu i ponownym włączeniu.

Ale zauważyłem nową przypadłość.

Jak bawiłem się tymi ustawieniami to telewizor powoli się nagrzewał i po około 40 minutach obraz piasku zaczął najpierw bieleć, potem zmienił się w piękny biały piasek i wyszukiwanie kanałów zaczęło działać. Ustawię mu kanały i sprawdzę jutro czy wstanie.

Gdzieś na forum był opisany przypadek że po jakimś czasie jak się TV nagrzał to działało, ale nie wiem co trzeba przestawić / zdiagnozować żeby było na "zimnym" dobrze.

Muszę znowu przeszukać forum... No chyba że ktoś ma jakiś pomysł?

... no i nie wstał. Ale zanim głowica zacznie pracować normalnie, to musi się naprawdę nieźle nagrzać i radiatory dopiero po tym jak pracuje głowica i wyszukuje kanały są naprawdę gorące. Może coś z zasilaniem się dzieje? Poza TV pozostałe wejścia działają od samego początku.

Swoją drogą spróbuję podstawić nową kość at24C256 bo może faktycznie coś z nią jest nie tak. Niech procesor sobie poradzi z zapełnieniem jej danymi :D
  • Poziom 9  
    [quote="kkrzysztofekw"]
    mbectb napisał:
    Gdzieś na forum był opisany przypadek że po jakimś czasie jak się TV nagrzał to działało, ale nie wiem co trzeba przestawić / zdiagnozować żeby było na "zimnym" dobrze.

Suszarką podgrzewałem w okolicach procesora i wstawał, ale musiało być baaaardzo ciepło i scalaki się smażyły.

Po próbie poprawienia lutowania płyta nie wstała :D

Potrzebuję zatem płyty BN94-01325K.
    Ktoś wie gdzie można kupić np. używaną, bo nowe zaszokowały mnie wysoką ceną (prawie jak nowy telewizor):).

Za pomoc dziękuję i proszę o info gdyby ktoś wiedział gdzie można kupić płyty główne do samsunga.
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    Zamienniki BN94-01325K
    BN94-01184A,T,V,Y
    BN94-01325A,G
    BN94-01344A,C,E
    BN94-01374G
    BN94-01441A,C,D,H,J,R,T
    BN94-01451C,D
  • Poziom 9  
    jur1 napisał:
    Zamienniki BN94-01325K
    BN94-01184A,T,V,Y
    BN94-01325A,G
    BN94-01344A,C,E
    BN94-01374G
    BN94-01441A,C,D,H,J,R,T
    BN94-01451C,D

Dziękuję za podpowiedź.
    Mam jeszcze jedno pytanko.
    Udało mi się znaleźć zamiennik BN94-01184Y.
    W internecie znalazłem opis obydwu modeli płyt jako:
    BN94-01184Y LE32R81BX/*ASSY PCB MAIN-AMLCD
    BN94-01325K LE32R81BX/*ASSY PCB MAIN-CMO.

Czym się różni opis AMLCD od CMO?
    Orientujecie się może czy będzie trzeba coś przerabiać, czy tylko trzeba będzie ustawić parametry w trybie serwisowym i powinno zadziałać?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    A no tym ze jedna jest dla panela AUO a druga dla panela CMO. Konieczna będzie korekta trybów serwisowych. Jak spisałeś tryby ze swojej starej płyty to sprawa będzie banalna.
  • Poziom 9  
    jur1 napisał:
    Zamienniki BN94-01325K
    BN94-01184A,T,V,Y
    BN94-01325A,G
    BN94-01344A,C,E
    BN94-01374G
    BN94-01441A,C,D,H,J,R,T
    BN94-01451C,D

Płyta wymieniona na używaną BN94-01184Y - telewizor działa.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.