Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet nie działa przez modem.

03 Lis 2011 14:16 2174 16
  • Poziom 12  
    Witam, dzisiaj pojawił się problem. Parę miesięcy temu, posiadając laptopa zakupiłem router TP-LINK. Wszystko świetnie, zero problemów. Dziś nie mając urządzenia do łączenia wi-fi postanowiłem go odłączyć, bo multimedia (operator) pobiera opłatę za niego. I co? Internet nie działa! Łączyłem kablem oryginalnym i tym od routera, w obu wypadkach zatrzymuje się na łączeniu, bądź nie działa. Jednak jak podłączyłem znowu przez router zaczął... O co chodzi? Zablokowali to jakoś, żeby tylko kasę kosić? Z góry dzięki.
  • Poziom 43  
    Po pierwsze - samo odłączenie routera nie spowoduje tego że operator nie będzie pobierał opłat chyba że w umowie jest jakiś paragraf odnośnie zwrotu sprzętu.
    Po drugie - Autoryzacja zapewne jest po MAC-u routera więc wystarczy sklonować.
  • Poziom 12  
    Nie wiem, gdzie to robić. Jak zwrotu sprzętu? Router kupiony był w normalnym sklepie, nie od operatora.
  • Poziom 21  
    Musisz sklonować adres MAC urządzenia którego chcesz się pozbyć do urządzenia które teraz chcesz podłączyć. Jak to zrobić dowiesz się w sieci, zależy to od systemu jakiego używasz a czasem nawet od marki i modelu karty sieciowej.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    temat do zamknięcia
  • Poziom 43  
    Otwieram na życzenie autora tematu.
  • Poziom 12  
    Witam, wraca problem. Zgodnie z powyższymi postami sklonowałem mac. Kombinowałem jak się tylko dało, to dawałem ten, co jest, to kopiowałem ten PC'ta. I nic. Nadal nie działa z modemem, a z routerem tylko po restore mac address. Jakieś rady?
  • Poziom 43  
    Jeśli komputer jest z systemem Windows 7, klonowanie adresu MAC może nie przebiegać poprawnie - jeśli zaczyna się od 00, 11 i kilku innych kombinacji.
    Zgłoś do administratora zmianę karty, podaj MAC z komputera stacjonarnego, następnie sklonuj go do routera i będziesz mógł zamiennie podłączać albo router albo komputer.
    Router nie będzie grymasił co do adresu.
  • Poziom 12  
    Windows Xp
  • Specjalista Sieci, Internet
    reviu248 napisał:
    Witam, dzisiaj pojawił się problem. Parę miesięcy temu, posiadając laptopa zakupiłem router TP-LINK. Wszystko świetnie, zero problemów. Dziś nie mając urządzenia do łączenia wi-fi postanowiłem go odłączyć, bo multimedia (operator) pobiera opłatę za niego. I co? Internet nie działa! Łączyłem kablem oryginalnym i tym od routera, w obu wypadkach zatrzymuje się na łączeniu, bądź nie działa. Jednak jak podłączyłem znowu przez router zaczął... O co chodzi? Zablokowali to jakoś, żeby tylko kasę kosić? Z góry dzięki.
    Możesz to przetłumaczyć na "polski" i napisać dokładnie co było z czym połączone oryginalnie, co i jak było połączone, gdy kupiłeś router i jak jest teraz.
    Przykład: linia telefoniczna -> modem -> router -> pecet kablem i laptop radiem
    Przepraszam, wiele lat już w komputerach robię, ale nie mogę się domyślić co to dokładnie jest "urządzenie do łączenia wi-fi".
    Podejrzewam, że chodzi o łaczenie się przez PPoE. Gdzieś muszą być wpisane dane do logowania; użytkownik i hasło. Gdy jest sam komputer i modem, powinno być to w komputerze, gdy jest router - w routerze. dlatego ma znaczenie, co i w jakim miejscu jest podłączone
  • Poziom 12  
    No to raczej linia telefoniczna>modem>router>komputer kablem i telefon wifi.
    Tak działa jeśli adres mac jest tym po kliknięciu Restore to default.
    linia telefoniczna>modem>komputer
    To nie działa nawet po zabawie w zmianę adresów mac.
    Mam windows xp, ale jednak mac zaczyna się od 00.
  • Poziom 12  
    Najwyraźniej musisz sklonować Adres MAC z Routera na PC.
    Bo zapewne dali dostęp na to urządzenie, a z tego urządzenia już cokolwiek podepniesz to bd miał internet. Tak więc spróbuj mac adres Routera wpisać na PC.
  • Poziom 12  
    Pisałem, że zrobiłem z macem wszystko, co było można. A tego nie można, bo adres mac kompa jest szary. Gdzie mam go zmienić? Mogę zmieniać tylko mac routera.
  • Poziom 12  
    No to kup inna kartę WiFi / LAN gdzie będziesz mógł maca zmienić.
    A jak chcesz za free to po prostu musisz zadzwonić, by ci zmienili na MAC adres komputera.

I wtedy ewentualnie zawsze będziesz mógł ustawić mac adres z kompa na Routerze, jeżeli będziesz chciał podłączyć coś więcej. ;)
  • Poziom 12  
    To jakim prawem działało mi na tym adresie wcześniej?
  • Poziom 12  
    Bo masz ustawiony MAC Adres na ROUTER....
    A dalej zablokować nie mogą ... czyli co podepniesz przez router będzie ci działało...
    Jak byś dał MACA z routera na PC to by ci działał tam net.

Jaśniej:

ISP ustawił jako swojego klienta twój ROUTER ( jego MAC )...
    I twój router ma dostęp do SIECI & INTERNET oraz urządzenia do niego podpięte.
    Odepniesz router = klient jest offf ..
  • Poziom 12  
    Ja nie mogę. Wystarczyło zwykłe odłączenie i podłączenie modemu, a wy mi tu o Mac'u pieprzycie. Do zamknięcia.

Moderowany przez piterus99:

Regulamin punkt 3.1.19 - za złośliwości dziękujemy ostrzeżeniem