Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawód elektromechanik- czy warto wybrać?

Bartekdet 03 Lis 2011 14:33 5694 10
  • #1 03 Lis 2011 14:33
    Bartekdet
    Poziom 2  

Witam, jestem nowym userem i jeśli założyłem temat gdzieś indziej niż powinien być proszę o przeniesienie. Chodzi mi o to że muszę wybrać szkołę do której pójdę po ukończeniu 3kl gim. Bardzo lubię elektrykę i mechanikę samochodową. Nad silnikiem itd. mogę pracować godzinami, elektryka też bardzo mnie interesuje, i pomyślałem że pośrednim zawodem będzie elektromechanik, lecz nie do końca wiem jakie obowiązki ma taki mechanik czym dokładnie się zajmuję, fascynuje mnie elektronika samochodowa zapłon itp. I pytanie czy to dobrze płatny zawód? I czy opłaca się otwierać w tej branży własną działalność? Z góry dzięki za pomoc :)

0 10
  • #2 03 Lis 2011 14:46
    karolark
    Poziom 40  

Elektromechanik to raczej silniki elektryczne :-)
    Czy sie opłaca działalność - i tak i nie
    Na pewno nie od razu po szkole :D

0
  • #3 06 Lis 2011 19:21
    borma
    Poziom 11  

oczywiście, że warto jeśli to lubisz Pamiętaj jednak trzeba być na bieżąco przez całe życie i uzupełniać swoją wiedzę. Masz wtedy wartość dla innych i siebie

0
  • #4 06 Lis 2011 19:57
    mikomir
    Poziom 15  

Witam,
    Mechatronik - to nowy zawód który zagościł w naszym systemie szkolnictwa stosunkowo niedawno. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie dla Kolegi.
    Mechatronika to: mechanika, elektronika, automatyka i informatyka w jednym.

0
  • #5 06 Lis 2011 21:41
    jonas
    Poziom 19  

karolark napisał:

Dlaczego?

0
  • #6 06 Lis 2011 22:08
    karolark
    Poziom 40  

jonas napisał:
    karolark napisał:

Dlaczego?

Dlaczego ?
    Hmmm
    Brak doświadczenie to po pierwsze primo
    Po drugie primo - bez urazy ale kto odda małolatowi samochód do naprawy
    pomijam czy sie zna czy nie ?
    Po trzecie primo na otworzenie warsztatu trzeba duuuuuzo pieniązków
    to tak w skrócie :D

0
  • #7 06 Lis 2011 22:24
    jonas
    Poziom 19  

A, jeśli mowa o otwieraniu własnej działalności od razu, to zgadzam się ze wszystkim co piszesz.

Myślałem, że negujesz pójście do pracy zaraz po szkole - a to przecież najlepsza droga do zdobycia doświadczenia zawodowego.

0
  • #8 06 Lis 2011 22:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 06 Lis 2011 22:35
    jonas
    Poziom 19  

Gdzieś trzeba zarabiać. Przynajmniej rynek pracy mu się nie skończy, bo samochody będą zawsze - spalinowe, elektryczne, wodorowe, ale będą.

0
  • #10 07 Lis 2011 10:40
    wopor
    Poziom 32  

Witam, kolego po gimnazjum idż do tech samochodowego, będziesz miał baze i poznasz budowe pojazdów samochodowych i zależności współpracy pomiędzy nimi, bądż ciekawy wiedzyyyyy, edukacja teoretyczna to podstawa dalszej drogi zawodowej czyli praktyki w zakładzie naprawy samochodow i to już niestey ale rynek lokalny i kieruj się gdzie? informacjami rynku , tam zdobędziesz umiejetności manualne :D ile Ci to zaimie czasu? zależy od Ciebie ale napewno kilka lat, żeby być sprawny na rynku musisz doszkalać się do końca swej drogi zawodowej, powodzenia

0
  • #11 07 Lis 2011 15:40
    Bartekdet
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi, myślałem nad skończeniem studiów i wyjazd za granicę np. do USA. Myślę że dość dużo się dowiedziałem. Temat do zamknięcia.

0