Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jestem bezradny... obroty w Rover 200

06 Gru 2004 13:34 1814 7
  • Poziom 13  
    Witam,
    Niedawno pisalem o obrotach w R200 8V 1,4 - czasami obroty nie spadaja tylko stoja w miejscu, a dokladnie to gdy samochod jest na biegu i puszczam gaz, obroty spadaja powiedzmy z 3tys na 2,5 i dalej ani rusz, wciskam sprzeglo a one dalej nic, stoja w miejscu....dopiero po przegazowaniu spadaja.....
    Bylem juz u jednego mechanika, w jednym nie ASO Rovera, u innego mechanika i nic... czyscili przepustnice, smarowali linke gazu i nic..czyscili podobno i silnik krokowy - nic nie dalo.....Jak samochod jest w warsztacie usterka nie wystepuje, (moze dlatego, ze daja mu ostro popalic, ja zazwyczaj jezdze spokojnie) .. Juz powoli sie przyzwyczajam do jazdy "kombinowanej"....
    Moze ktos ma jakies typy, a moze zna kogos na terenie wawy kto jest specem w tym temacie i moglby mi pomoc...
    Z gory dzieki...
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    hej, tez mam taki wozek. U mnie obroty spadaja do ok 1000, lekko podskocza i opadaja na 900, czyli mniej wiecej dobrze.

wejdz na roverki.pl news.roverki.pl, moze tu cos doradza?

Aha, jakie masz spalanie w miescie - w zimie i w lecie?

pozdro.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    A moze czujnik obrotow jest uszkodzony i podaje bledna wartosc do komputera?
  • Poziom 13  
    Witam
    Co do spalania to zima miasto 9,5, na trasie w zime nie sprawdzalem, ale latem przy 110 to ok 6,3. w miescie w lato 8,2. Jezdze po Wawie wiec czasami trzeba nacisnac.
    Co do czujnika obrotow, gdzie on sie znajduje i jak go sprawdzic.Bylem na komputerowym sprawdzaniu silnika i wedlug nich wszystko jest ok.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zostaw na razie ten czujnik,moim zdaniem lepszym rozwiazaniem byloby udac sie do dobrego mechanika, tylko musisz takiego znalezc. Jak piszesz zdarza sie to tylko czasami, wiec wykrycie takiej usterki nie jest proste.
    Mam dobry warsztat,ale specjalizuje sie we francuskich samochodach, chociaz mojego golfa serwisuje u niego. Jak chcesz, to dam ci namiar.Najwyzej zapytasz sie, moze bedzie mial jakis pomysl.
  • Poziom 13  
    hej,
    bylbym wdzieczny za nr, zawsze to jakas szansa na zlokalizowanie usterki,
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Podeslalem ci na privie.