Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-MT1 DVD System + komputer (Realtek HD Audio)

03 Lis 2011 15:51 1763 6
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem... Chciałbym mieć dźwięk 5.1 puszczony przez Panasonic SA-MT1 DVD System. Niestety pierwszym problemem jest płyta główna, która sama ?dekoduje? go na 4 gniazda analogowe. Najłatwiejszym, moim zdaniem, jest puścić ten sygnał przez optyczne wyjście SPDIF/ wyjście cinch SPDIF.
    Problem numer dwa polega na tym, że w Panasonicu nie ma tego typu wejścia. Jedyne jakie są: to SCART / Euro-złącze, S-Video, Video, i 4 cinch/ po dwa na TV i AUX/VCR.
    Na myśl przychodzi mi przerobienie kabla cinch/optycznego SPDIF z końcówką na 2 cinch. Mam właśnie pytanie czy nakładki cinch SPDIF na kable mały jack spełniają swoje zadanie, jak zmienia się jakość przy tych sposobach.
    Drugie co do głowy mi przychodzi to sprawić w jakiś sposób, żeby Realtek HD Audio nie konwertował dźwięku...Moja płyta główna to

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8i945p-g-rh/

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o te sprawy. Żeby napisać zapytanie musiałem poczytać jak się poszczególne kable nazywają:D:D

Prosiłbym o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ten zestaw kina nie obsługuje SPDIF. (ani optycznego, ani elektrycznego)