Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

deh-p6800mp podlaczenie mp3

sayan_ssj_9 03 Lis 2011 17:25 3683 16
  • #1 03 Lis 2011 17:25
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Witam. Mam radio deh-p6800mp i mam problem z podłączeniem odtwarzacza mp3. Radio ma z tyłu wejście aux. Gdy zakupiłem kabelek jack 3.5 4 biegunowy po podłączeniu go do telefonu bądź do mp3 muzyka gra bardzo cicho a głośniki podłączone pod wzmacniacz w ogóle nie graja. Nie wiem czym to jest spowodowane. Tuner i odtwarzacz płyt gra bardzo dobrze. Proszę o pomoc

0 16
  • #2 03 Lis 2011 17:48
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

To jet Pioneer? Tak? Zastosował kolega kabel jack-chinch?

0
  • #3 03 Lis 2011 17:58
    Emileqq
    Poziom 16  

Upalone wejście lub uszkodzony kabel. Większość kabli jack- chinch jest teraz bardzo marnej jakości .

0
  • #4 03 Lis 2011 18:03
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Ja proponuję wykonać kabelek samemu, to bardzo proste, a przynajmniej mamy pewność że jest to dobry kabel. Można kupić też jakiś droższy, pewny kabel za nie mniej niż 20zł. Ja posiadam około 20 nowych kabli Chinch-Jack kupionych po 4zł sztuka na allegro, i tylko 1 z nich działa poprawnie.

0
  • #5 03 Lis 2011 18:17
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

tak to jest piooner a przewód ma z dwóch stron końcówkę jack 3.5 i kosztował 10zł

0
  • #6 03 Lis 2011 18:21
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Za 10zł to podłej jakości przewód, kup 2 wtyczki jack i podłącz kable sam, jeśli nadal będzie źle to poszukamy dalej.

0
  • #7 03 Lis 2011 18:32
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Jak zrobisz sam kabel to będziesz miał pewność że to na pewno nie jest uszkodzony kabel, tylko radio.

0
  • #9 03 Lis 2011 20:40
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Faktycznie! W takim razie dziwne że to w ogóle gra.

0
  • #10 03 Lis 2011 21:18
    Oineh
    Poziom 20  

Nie dziwne. Gdzieś blisko wejścia wzmacniacza jest złącze wrc. Jakiś przesłuch idzie i tyle.

0
  • #11 03 Lis 2011 23:20
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

no to mój błąd... to jak w tym radiu podłączyć telefon bądź mp3?

0
  • #12 04 Lis 2011 08:00
    JamJestElektronik
    Poziom 18  

Jeśli ma jakieś wejście z napisem AUX, to bardzo łatwo, wystarczy kupić odpowiedni przewód. Jeśli nie ma to już wyższa szkoła jazdy.

0
  • #13 04 Lis 2011 11:29
    Mariopi
    Poziom 34  

Urządzenia zewnętrzne (Walkman, Discman, MP-3, itp.) można podłączyć bez problemu, korzystając ze złącza IP-Bus. Sprawdzony opis znajduje się tutaj:
    http://thinkcreatecomplete.blogspot.com/2005/04/diy-pioneer-aux-input.html
    Oczywiście nie polecam wykonania tego aż tak niechlujnie jak autor ww tematu! Jak się wie które piny w gniazdku IP-Bus odpowiadają za AUX Input, spokojnie takie wykonałem. Jedyna różnica w tym, że przy pomocy 2 gniazdek RCA (Cinch) zamontowanych w tylnym panelu (złącze typu mały jack wg mnie się nie sprawdza do połączeń sygnałowych - potrafi nie łączyć, trzeszczy, itd.). Jeżeli nie zamierzamy korzystać z dodatkowego wzmacniacza na tył (a zarazem kaleczyć tylnego panelu) można również w tym celu wykorzystać kabelek Rear Output - przelutować go wewnętrznie na odpowiednie piny gniazda IP-Bus.

0
  • #14 04 Lis 2011 12:54
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Na fabrycznych wiązkach samochodu mam podłączone twittery, reszta (głośniki przód,tył i subwoofer) podpięta jest do wzmacniacza. Czy po zmontowaniu samodzielnie kabla IP BUS wzmacniacz nadal będzie grał? Mogę prosić jakiś schemat? I gdzie mogę kupić to złącze IP BUS? Dzięki

0
  • #15 04 Lis 2011 13:37
    Mariopi
    Poziom 34  

W takiej sytuacji pozostaje zewnętrzne źródło sygnału audio podłączyć tylko bezpośrednio/ pośrednio przez złącze IP-Bus.
    Masz 4 możliwiści:
    1. Kupić gotowca, kabel-przejściówkę (adapter) z IP-Bus na RCA: http://www.audiopioneer.pl/pioneer-cd-rb20.html
    (cena jest jak widać mocno zaporowa, i to nie tylko w Polsce).

2. Zrobić sobie samemu taką przejściówkę (niestety "zdobycie" Pionieer-owskiego wtyku IP-Bus lub kompletnego kabla używanego graniczy z cudem). Nowy kabel - cena może niższa, ale też zaporowa. Poza tym szkoda takiego nowego i dość drogiego kabla "rozpruwać" tylko w celu zrobienia przejściówki AUX Audio In.

3. Zamontować dodatkowe 2 przykręcane gniazda RCA na tylnym panelu lub można też wyprowadzić obok fabrycznego kabelka Rear Out drugi identyczny kabelek (tylko jeden otwór i przepust) zakończony dwoma wtykami RCA żeńskimi lub od razu dłuższy zakończony wtykiem mały jack i podłączyć wewnętrznie do odpowiednich pinów gniazda IP-Bus - tak jak podałem to w linku w poprzednim poście. Niestety w wyniku ingerencji tracimy w tym momencie gwarancję na sprzęt, jeżeli radio takową posiada. W innym przypadku - na własne ryzyko.

4. Zrobić można też i tak:
    http://stereophonik.com/gutterslide/IP-BUS_Hack
    Warte uwagi - proste wykonanie takiej przejściówki jak się posiada wtyki gold-pin (tam: z odzysku ze starej obudowy komputera, 3 pin + 2 pin) + reszta (kabelek ekranowany z RCA Female, koszulka termokurczliwa) ... koszt wykonania praktycznie zerowy, bez żadnej ingerencji do środka radia :)

Jak widać możliwości/ sposobów jest wiele - wybór drogi należy do właściciela. A jeżeli nic z tego dalej kolego nie rozumiesz - zlecić to komuś, kto ogarnia ten temat i nie wyrządzi sprzętowi żadnych niepotrzebnych szkód.

0
  • #16 11 Lis 2011 08:09
    JacekCz
    Poziom 36  

Mariopi napisał:
    W takiej sytuacji pozostaje zewnętrzne źródło sygnału audio podłączyć tylko bezpośrednio/ pośrednio przez złącze IP-Bus.
    Masz 4 możliwiści:
    1. Kupić gotowca, kabel-przejściówkę (adapter) z IP-Bus na RCA: http://www.audiopioneer.pl/pioneer-cd-rb20.html
    (cena jest jak widać mocno zaporowa, i to nie tylko w Polsce).

Są na pewnym portalu aukcyjnym klony na złącze IP-Bus (nieinteligentne, o ile oryginał zawiera w ogóle jakąś 'inteligencję') w cenie kilkunastu złotych, łączy się z jakiś analogowych wtyczek (są różne, RCA, jack itp). Szukać trzeba Pioneer AUX i rzecz dotyczy tylko radyjek z 'P', ale nic nie trzeba dewastować.

Ponieważ są nie "inteligentne", IP-Bus nie wykrywa automatycznie (jak by wykrył zmieniarkę czy pełny emulator zmieniarki), na pewno trzeba aktywować wejście AUX. W olbrzymiej ilości Pioneerów robi się to tak: na WYŁĄCZONYM radiu wciskając długo Function (Func), wchodzi się w ustawienia specjalne, potem zwykle krótkimi naciśnięciami przechodzi do kolejnych ustawień, trzeba zmienić (u mnie tak to brzmi) AUX: OFF na AUX: ON. Od tej pory na liście opcji 'Source' jest to jedno więcej.
    Podkreślam to słowo "WYŁĄCZONY" bo są różne rady, również błędne. Pioneery tracą ustawienia po odłączeniu prądu, również to.

Oczywiście na nieinteligentnym trzeba zapomnieć o przechodzeniu na następny utwór z klawiszy radia itd.

Pobawiłem się, również z tego powodu wróciłem do niekompresowanej muzyki z prawdziwych CD.

0
  • #17 01 Gru 2011 14:34
    sayan_ssj_9
    Poziom 8  

Zakupiłem na ebayu przejściówkę IP-BUS/2xRCA. Kosztowało mnie to około 10zł. Sprawdzałem działa. Tylko dźwięk jest trochę inny niż z CD.

0