Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nadajnik GSM a ustawienie SAT

gnooom 03 Nov 2011 20:31 1625 3
    gnooom
    Level 11  
    Witam mam pytanko i problem za jednym razem. Mianowicie zmieniłem miejsce pracy i siedzę sobie od poniedziałku do piątku po pracy w campingu w okolicy masztu GSM i nie mogę ustawić TNK czy owy nadajnik ma jakiś wpływ na to iż nie ma jakości?
    Efekt zaobserwowany wygląda tak:
    antena leży na ziemi siła 63% jakość 0%
    antena na maszcie siła 85% jakość 0%
    zasłonięty konwerter ręką siła 85% jakość 0%
    kabel odkręcony od konwertera siła 0% jakość 0%
    Dekoder sprawdzony w domu gdzie antena jest ustawiona na "n" wszystko jest ok.
    Jeżeli wina leży w nadajniku GSM to jak ustawić satelitę? Tv analogowa działa mimo tego że antena jest za dwoma sosnami. Antena SAT stoi w otwartej przestrzeni na wysokości około 2m.
    telbod
    Level 31  
    Zaobserwowane efekty są prawidłowe. Takie wyniki pomiarów miernikiem wbudowanym w dekoder Tnk świadczą o nie prawidło ustawionej antenie satelitarnej. Należy dokładnie ustawić antenę i to zarówno Azymut i Elewacje. Jeżeli ustawienia dokonujesz po raz pierwszy, nie będzie to takie łatwe.
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Masz siłę sygnału, bo antena widzi satelitę, ale nie tego, na którym są programy TNK. Dlatego jakość="0". Pamiętaj o tym, że w przestrzeni satelitarnej jest tłok i satelity są rozmieszczone co 3°. To niewielki ruch anteną i już jest inny satelita. Ustaw antenę w pionie tak, by uzyskać maksymalną siłę, potem w poziomie skieruj antenę dokładnie na południe. Zaznacz tą pozycję i powoli wykonuj delikatne ruchy w lewo i w prawo. Musi się to odbywać bardzo wolno. Powinno się udać trafić na właściwego satelitę.
    gnooom
    Level 11  
    nie juz kilkanascie razy ustawialem satelie na wyjazdach i nigdy nie bylo takiego problemu no nic bedzie trzeba jutro walczyc
    Sory za ort ale pisze z telefonu komp padl hehe

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.