Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I 2,0 1995 - pali bezpiecznik

03 Lis 2011 20:33 11428 6
  • Poziom 29  
    Witam jak wyżej auto - ciągle pali bezpiecznik odpowiedzialny za: zegar/pamięć radia/elektryczne lusterka zewnętrzne/syrena alarmowa. Brak wskazań na wyświetlaczu licznika, klimatronika, zegara jest tylko podświetlanie. Radio odłączyłem bo i tak przestało grać, licznik i zegar odłączyłem. Po miedzy drzwiami a karoserią odłączyłem wiązkę przewodów. Nawet czujnik wstecznego i nawiew odłączyłem. Proszę o wskazówki co dalej sprawdzić. Dziękuje z góry.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Który ci pali?
  • Poziom 29  

Na czerwono zaznaczyłem.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wisi na tym jeszcze syrena alarmu (wtyczka na podszybiu, koło silnika wycieraczek) oraz moduł sterowania elektrycznie sterowanych foteli(jeśli takowe są to moduł jest chyba pod fotelem kierowcy)- w obu miejscach pojawia się korozja złączy więc może tam...Jeśli nie to zwarcie w instalacji
  • Poziom 29  
    Wtyczkę sprawdziłem od syreny i auto nie ma elektrycznych foteli. Zostało chyba drobiazgowe sprawdzanie instalacji! Troszkę trzeba będzie się pomęczyć ale nigdy nie może być tak prosto. Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 29  
    Po odłączeniu klimatronika przestało palić diodę. Rozebrałem klimatronik i uszkdzeniu uległa dioda lawinowa dwukierunkowa D 183 o oznaczeniach
    I UCA
    FP4023
    Zna może ktoś parametry? Może ktoś zna zamiennik ?
    Ciekawy jestem jeszcze co mogło spowodować uszkodzenie diody?
    Spróbuje poszukać jakiś zamiennik wlutować i sprawdzić czy dział!

• Poziom 29  
    Wymieniono klimatronic na używany. Stary trafi l do kosza.