Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saeco giro plus pojemnik na wodę

graszka68 03 Lis 2011 20:37 3127 3
  • #1 03 Lis 2011 20:37
    graszka68
    Poziom 1  

Drugi dzień używam ekspres do kawy saeco giro plus i zauważyłam, że jeśli wyjmie się pojemnik na wodę i napełnia się go to wówczas woda wydostaje się przez otwór na dole pojemnika (cieknie). Nalewanie wody do pojemnika skutkuje tym, że dookoła jest porozlewana woda. O co chodzi z tym wyciekaniem wody. Ponadto, a propos wody, w zbiorniku mieszczącym się koło pojemnika na fusy zbiera się woda, którą trzeba opróżniać po zrobieniu jednej lub dwóch kaw. Sygnalizuje to czerwony wykrzyknik, który gdy tą wodę opróżnię gaśnie. Nie podoba mi się ten ekspres, chyba że ja coś robię nie tak.

0 3
  • #2 03 Lis 2011 23:45
    And41x1
    Poziom 26  

Na dnie zbiornika jest zawór, który powinien zamknąć się szczelnie. Wyciec mogą najwyżej 2 -3 krople. Jeśli cieknie dłużej, to najprawdopodobniej w zaworku zatrzymał się jakiś paproch i nie pozwala na szczelne zamknięcie. Możliwe jest również, uszkodzenie - wyszczerbienie, lub zniekształcenie uszczelki, albo zamykającej kulki.
    W zbiorniku obok pojemnika na fusy, może pojawić się niewielka ilość wody ,po każdym zrobieniu kawy. To normalny objaw, ale powinno to być, najwyżej 1 -2 łyżeczki.
    Jeśli uszczelka jest uszkodzona, a woda w zbiorniku, będzie się pojawiała w większej ilości, to wskazana jest reklamacja.

0
  • #3 07 Lis 2011 15:16
    Ekspert_PhilipsSaeco
    Poziom 8  

Witaj Graszka,
    Możliwe, że uszczelka w ekspresie nie jest szczelna. Tak jak napisał użytkownik o Nicku And41x1, pod zawór mógł się dostać jakiś paproch. Spróbuj go oczyścić, a jeśli i to nie pomoże – skontaktuj się z serwisem. Czy wiesz, gdzie znaleźć najbliższy punkt? Jeśli nie, zadzwoń na specjalną infolinię pod nr: 00800 3111 318 lub napisz do mnie na ekspertsaeco(malpa)philips.com.
    Gdybyś w przyszłości miała pytania związane z użytkowaniem ekspresu - zapraszam Cię do kontaktu bezpośredniego (najlepiej drogą mailową).
    Pozdrawiam,
    Ekspert Philips Saeco.

0
  • #4 01 Gru 2011 23:24
    chwiler1
    Poziom 1  

Witam, mam problem z Talea Giro, najpierw były wycieki spod pojemnika na wode, potem ekspres robił słabą i chłodną kawe, fusów nie formował w krążki tylko wywalał "kupke". Zapalał sie wykrzyknik, czasem udawało sie go zgasić wyłączając ekspres ale ostatnio stale szybko miga wykrzyknik i działa tylko przelewanie gorącej wody. Poza tym "nie żyje". Czy ktoś może coś podpowiedzieć, może coś we własnym zakresie uda sie grzebnąć? Dodam, że ekspres ma ponad 3 lata wiec jest po gwarancji. Czy tylko zostaje serwis? Może ktoś ma pojecie o ew. kosztach? Pozdrawiam

0