Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GoClever Navio 500+ autostart AM

Thomaster 04 Nov 2011 10:45 14897 5
    Thomaster
    Level 19  
    Hej,
    Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś opis jak w GC Navio500+ (HD) zmienić soft tak, żeby po włączeniu nawigacji automatycznie odpalał automapę (albo chociaż pulipit windowsa)? Odblokowałem ją tak, że mogę wyjść do windowsa po załadowaniu softu producenta, niestety wszystkie próby kombinowania z autostartem kończą się fiaskiem - jedyne co udało mi się ustawić to konfiguracje w której po załadowaniu softu producenta i przejściu z niego do windowsa automatycznie odpala się automapa.
    Nawigację chciałem na stałe zabudować w aucie i takie ustawnienie byłoby bardzo pomocne. Znalazem jakiś opis, żeby podmienić plik main.exe, ale wtedy nie da rady wyjść z nawigacji do menu głównego i zakładam, że może byc problem z działaniem kamery cofania.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pontikos
    Level 38  
    Standardowa sciezka do aplikacji nawigacyjnej na tym modelu to:
    Code:
    \SDMMC\mobilenavigator\mobilenavigator.exe

czyli musisz na karcie SD umiescic Automape w folderze mobilenavigator, a plik wceam zmienic na mobilenavigator. I gra :)
    Thomaster
    Level 19  
    Tylko, że navi jest odblokowana za pomocą jakigoś skryptu kupionego z frixi.pl, który tworzy osobny pulpit po kliknięciu na ikonę navigacji z menu producenta. Czy ten opis zadziała również z tym skryptem czy muszę przywrócić rejestry wince do ustawień fabrycznych?
    Dodam tylko, że nawet przy ustawieniach fabrycznych nie dało rady nigdzie w sofcie ustawić automatycznego startu mapy po włączeniu navi - trzeba bylo kliknąć na ikonkę navi.
    Pontikos
    Level 38  
    Zakladam ze skrypt odblokowujacy znajduje sie na karcie SD, a po jej wyjeciu urzadzenie jest w stanie fabrycznym - chociaz po "Frixi" mozna sie nawet spodziewac rycia po Rejestrach urzadzenia ;/

Skoro ma startowac automatycznie Automapa, to odblokowanie jest Tobie zbedne.

Jesli zrobisz tak, jak opisalem, po kliknieciu "nawigacja" uiruchomi sie Automapa.
    Funkcja automatycznego uruchamiania nie jest dostepna na tym modelu (jak np. na Mio, Becker, Navigon i pare innych).
    Thomaster
    Level 19  
    Wszystko OK, tylko założenie jest takie, żeby nie musieć klikać na ekranie w ikonkę nawigacji, ale żeby program nawigacji wystartował samoczynnie (czyli po włączeniu navi ładuje się soft producenta, a po załadowaniu automatycznie po chwili włącza się np. automapa).
    Skoro siedzi tam windows to aż nie chce mi się wierzyć, że nie ma jakiegoś patentu na dorzucenie do startup'a włączenia automapy (jakimś dodatkowym programem lub gmerając w rejestrze).
    Pontikos
    Level 38  
    Czy umiesz Kolego czytac w jezyku Polskim? Jesli tak - CZYTAJ UWAZNIE moj poprzedni post.

Jesli nie chce sie Tobie uwierzyc w parametry techniczne, to Twoj problem (pewien Tomasz tez mial ten problem, musial pchac brudne lapy w rane Pasterza z Nazaretu) - sugeruje grzecznie, zglebiaj wiedze na temat Windows Mobilnych. Doczytaj na temat organizacji pamieci w tych Windows, na temat roznic pomiedzy RAM, ROM, FW itp. Naucz sie, ktore i dlaczego sektory pamieci sa ReadOnly oraz jakie oprogramowanie w ktorych jest umieszczone.

Wtedy pokus sie, jesli zdolasz, "dodac do startupa" lub trwale dopisac do Rejestru samodzielnie to, co sobie zyczysz (podpowiem - w Rejestrze edycja klucza "launch50"). Przeciez jesli dostaniesz sie do "startupa", nawet soft producenta nie musi sie ladowac - bo po co? :)

Tu staramy sie przedstawiac rozwiazania NIE NARUSZAJACE zasad licencji Windows CE - tj. nie lamiace prawa.
    A takze zgodne ze zdrowym rozsadkiem, logika oraz technicznymi mozliwosciami - a Twoja "wiara" to juz inna kwestia :D