Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka projektora PHILIPS LC6131 - jak zamontować nieoryginalną lampę?

04 Lis 2011 12:46 2430 1
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z moim projektorem, jednak do końca nie wiem co jest przyczyną. Projektor odpala się normalnie, widać logo firmowe, uruchamiają się wszystkie wentylatory i w trakcie kiedy projektor zaczyna szukać źródła obrazu nagle po ok. 10sek od uruchomienia wyłącza się lampa. Wszystkie diody przy tym zmieniają kolor na czerwony (LAMP i TEMP): środkowa TEMP świeci się cały czas (na czerwono), natomiast dioda LAMP miga na czerwono. Po ponownym uruchomieniu sytuacja się powtarza. Sprawdziłem wszystkie wentylatory - są 3 (działają nawet w momencie wyłączenia lampy), sprawdziłem również czas pracy lampy (było ok 3000h) - producent daje na lampę gwarancję że pochodzi ona 6000h. Mimo wszystko zresetowałem licznik - jednak problem jest nadal ten sam. Czytałem na tym forum wątek że można przerobić projektor aby pracował bez oryginalnej lampy, jednak nie miałem z tym nigdy do czynienia i nigdy nie podejmowałem przeróbki w tym zakresie, czy wie ktoś jak przerobić ten projektor aby działał na nieoryginalnej lampie? Jakie są koszty takiej przeróbki jeśli ktoś z was zajmuje się tym zawodowo, jestem z rejonów woj. łódzkiego...
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Odepnij wtyczke ktora wchodzi do ballastu z płyty , odepnij zasilanie. W 3 pinowej wtyczce z płyty głownej połącz 2 skrajne wejscia.