Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32R81BX/XEC zielony śnieg na czarnym tle

04 Lis 2011 13:19 4035 6
  • Poziom 17  
    Dostałem taki telewizor do naprawy nie włączający się. Wymieniłem spuchnięte kondensatory od 5V , telewizor się włącza , ale cały obraz zielonkawy. Wstawiłem czystą pamięć 24c256 poustawiałem w trybie serwisowym. Niby wszystko w porządku ale na czarnym tle sieje zielonym. Np jak obraz jest w trybie 16/9 na czarnych pasach widać zielony śnieg, co ciekawe występuje to po około 30s od włączenia na początku jest ok. Może ktoś ma wsad do dokładnie takiego samego TV, wgrałem z elektrody LE32S81BX/XEC ale na tym wsadzie wyłącza się co chwilę i kolory też są złe. Myślę ze to wina wsadu tylko dziwi mnie to że występuje to po 30 s . Może ktoś miał taki problem z góry dziękuję
  • Poziom 20  
    Jesli panel CMO V315B1-L01 to na 100% wina lezy w uszkodzonej logice, jesli panel LTA320WT to wyczyscilbym kabelek LVDS.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Tak, panel to CMO V315B1-L01 i też podejrzewałem że to t-con, skontaktuje się z klientem , kupię i dam znać czy pomogło.
  • Poziom 20  
    Dobrze jest jeszcze uprzedzic klienta przed naprawa, ze moga byc na tym ekranie ciemne plamy szczegolnie widoczne na szarym tle. Tzw screen burn. Szkoda jesli wymienisz t-con a klient przyniesie go za pare dni z pretensjami ze ma plamy.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Dobrze jest jeszcze uprzedzic klienta przed naprawa, ze moga byc na tym ekranie ciemne plamy

Po co mówić o czymś czego jeszcze nie ma lub klient jeszcze nie widzi?
  • Poziom 11  
    tomaszdaw napisał:
    Tak, panel to CMO V315B1-L01 i też podejrzewałem że to t-con, skontaktuje się z klientem , kupię i dam znać czy pomogło.

Jeżeli to jest regularne i wyraźne zielone śnieżenie na czarnym tle, to przecież wystarczy trochę pomyśleć, odpalić telewizor w sygnale testowym generatora na czarnym tle i zmienić 'picture ratio' w skali pomiędzy 3:4 oraz maksymalnym zoomem i już będzie wiadomo, czy płyta główna jest winna czy reszta, bo obrazem reguluje skaler na MB, który stanowi 'ostatnie drzwi' obróbki dla sygnału video zanim ten wejdzie na T-con, nie kupować t-cona w ciemno bo może okazać się, że winny MB.
  • Poziom 17  
    Nie pisałem długo bo dopiero teraz trafił mi się T-con z innego telewizora i podmiana rozwiązała sprawę dziękuję wszystkim za podpowiedzi