Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta connect at/bt a piec węglowy

tswirek123 04 Lis 2011 18:20 2169 5
  • #1 04 Lis 2011 18:20
    tswirek123
    Poziom 2  

Witam.

Sytuacja wygląda następująco:
    - beretta kompakt green i moduł 2 stref grzewczych at-bt w układzie zamkniętym
    - kocioł węglowy wpięty przez wymiennik do zasilania modułu at-bt

- w teorii jeśli woda na zasilaniu ogrzewania ma temperaturę => od tej zadanej (uruchomiony piec węglowy) piec gazowy nie powinien włączać płomienia a jedynie odpowiednio sterować mieszaczem i pompami podłogówki i grzejników w at-bt.

Jest jednak trochę inaczej:
    - pomimo uruchomienia pieca węglowego i odpowiedniej temperaturze na zasilaniu green włącza płomień i "dogrzewa" ciecz do momentu osiągnięcia odpowiedniej temperatury na powrocie grzejników zaraz po uruchomieniu całej instalacji.

czyli jeśli uruchamiamy piec węglowy i zabrakło gazu, green kilka razy spróbuje odpalić płomień po czym wyświetli komunikat o konieczności resetu, odłączy at-bt(zatrzyma pompy) i z grzania nawet piecem węglowym nici ...

w serwisie beretty usłyszałem, że takie połączenie 2ch obiegów to tylko z connect BASE, na AT-BT niewykonalne.

Może to ktoś skomentować ? Mój instalator upiera się, że powinno się dać i szuka podpowiedzi wśród znajomych. AT-BT to był jego pomysł.

0 5
  • #2 08 Wrz 2013 00:57
    piter7671
    Poziom 2  

Ja podłączyłem Beretta green+ conect at bt + kominek z płaszczem wodnym w układzie oczywiście otwartym + podłogówka + grzejniki i chodzi wspaniale, a serwisant z beretty od razu powiedział że to się nie da i nawet nie zabierał się za podłączenie conecta tylko piec uruchomił i uciekł:-)
    piter7671(malpa)o2.pl

0
  • #3 08 Wrz 2013 15:54
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Wymiennik płytowy gdzie i jak masz wpięty? Masz osobno sterownik podłogi i wysokotemperaturowy?

0
  • #4 08 Wrz 2013 22:16
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Moim zdaniem na Connect AT-BT tego nie uruchomisz bo tam jest mieszacz który jest sterowany poprzez kocioł gazowy i jeśli sterownik kotła węglowego wyłączy polecenie grzania gazowemu to ten nie bedzie sterował mieszaczem jak.
    Mozna to rozgrysc, inaczej podłączyć ale do tego potrzebny automatyk lub ogarnięty serwisant.

0
  • #5 22 Wrz 2013 12:38
    piter7671
    Poziom 2  

oczywiście w moim przypadku kocioł wcale nie steruje mieszaczem ani pompami. Wystarczy trochę pokombinować i za pomocą Erostera sterować mieszaczem i pompami. Cała fabryczna instalacja connecta idzie do przeróbki, i pracuje na samym kotle gazowym i na kominku niezależnie .

0
  • #6 28 Paź 2017 07:00
    rafal412
    Poziom 12  

Witam
    Kolego piter7671 mógłbyś coś bliżej napisać o podłączeniu kotłów.
    Mam ten sam problem i nie radze sobie z połączeniem tych kotłów.
    Wpoiłem piec węglowy pomiędzy kocioł gazowy i conect.

1