Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja gazowa w mitsubishi lancer z silnikiem MIVEC

Zikon 04 Nov 2011 19:49 5091 3
    Zikon
    Level 10  
    Witam!
    Chcę zamontować instalacje gazową w nowym (2011r) lancerze z silnikiem 1,6 mivec, (samochód nie jest fabrycznie przystosowany do LPG - mitsubishi przystosowuje tylko silnik 1,8). Czy może są osoby które mają gaz w takim silniku? Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami.
    decybel91
    Level 42  
    A aso jaką instalację proponuje?
    Zikon
    Level 10  
    ASO specjalnie nie narzuca konkretnej marki czy modelu, jedynie ma to być instalacja IV generacji. Oczywiście zezwalają na montaż jej jedynie w modelu z silnikiem 1,8 z opcją dodatkowego fabrycznego przystosowania do LPG (ponoć wzmacniają gniazda zaworów i same zawory). A ja czekam na opinie, sugestie czego mogę się spodziewać w silniku 1,6 bez tego fabrycznego wzmocnienia do LPG.
  • Helpful post
    dett
    Level 20  
    Robiłem takiego jakiś rok temu na instalacji Prins, do tej pory żadnych problemów, zaworów się nie wzmacnia co najwyżej gniazda zaworowe można wymienić, bo mogą się ścierać, z nowszymi silnikami to nigdy do końca nie wiadomo czy znoszą gaz czy nie dopóki jakiś nie padnie.
    Do tego samochodu polecam KME Nevo, Reduktor Silver, Filtr Czaja FL02, Wtryski Hana H2000.
    Można też kilka innych instalacji polecić wszystko zależy od ilości pieniędzy jakie masz zamiar wydać, najważniejsze to wybrać odpowiedniego montera, bo nawet najlepszą instalacją można zepsuć nie umiejąc jej zamontować.