Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran się odświeża, gry się sypią, WerFault.exe w Chrome - coś z kartą?

04 Lis 2011 20:30 2042 2
  • Poziom 2  
    Witam,

przepraszam, że taki nowy, ani się nie przedstawi itd a od razu chce pomocy, ale zawsze jak przeglądałem to forum, to w miarę szybko znalazłem solucję do mojego problemu. Jednak teraz jestem zmuszony o pytanie bezpośrednie bo niezbyt mogę naprawić swój problem.

Otóż:
    coś się dzieję z grafiką, raczej system dobrze stoi, a może jakiś trojan?

Jeszcze suche dane:
    Gigabyte GTX 460 768MB
    Core 2 Duo 2,16 Ghz
    Ram 3GB
    ASUS P5LD2
    WhiteEnergy 500W

Karta była wymieniania lekko ponad rok temu, wraz z zasilaczem - wtedy też miałem podobny problem - flash nie działał, pojawiał się zielony ekran, tekstury w grach też się całkowicie sypały - nie pamiętam czy pomogło któreś z kolei zainstalowanie któregoś sterownika do karty, czy już sam format.

Aktualny problem zaczął się, kiedy odpalając pewną grę zaczęła 'wariować' i zaczął się odświeżać ekran - chwilę czarny, zaraz niby wracał do normy. Po kilku takich odświeżeniach komp łapie zwiechę.

Kolejne problemy chyba już sobie sam wyrządziłem. Flasha, można pominąć bo raczej go naprawiłem przeinstalowując i wyłączając 'przyspieszenie sprzętowe'.

Gorzej jest z błędem WerFault.exe. Oglądając coś na YT przed chwilą nagle na filmiku pojawiły się dwie czarne, cienkie linie. Po chwili Chrome się zamknął i ciągle próbując go uruchomić pokazuje ten komunikat: http://screenshooter.net/9612231/kcfuspo
    Wspominam i o tym, bo może jest to powiązane z problemami z grafiką.

Co już robiłem:
    - zainstalowałem najnowsze stery (miałem coś koło 270. a najnowsze to 280.coś)
    - przeinstalowałem Flasha - rozwiązał problem tylko w przeglądarce
    - temperatury mam ok
    - nic nie robiłem nadzwyczajnego co mogło zmienić ustawienia czy coś 'popsuć'.

Ściągnąłem ze strony GIGABYTE'a stery do mojej karty, które o dziwo są o wiele starsze niż te na stronie nVidii. Zastanawiam się czy ich nie spróbować zainstalować, bo może jedynie one są kompatybilne z GTX'em 460?
  • Poziom 43  
    Na początek sprawdź komputer na normalnym zasilaczu.
  • Poziom 2  
    Format pomógł tylko na drugi błąd.

Jednak grafika dalej się sypie w grach.
    Aktualnie nie mam możliwości pożyczenia jakiegoś dobrego zasilacza - czy mogą być jakieś inne powody tego błędu?

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Ok, problem rozwiązany po prostu grzał się za bardzo.

Odsunąłem lekko komputer od grzejnika (jutro zmieniam całkowicie położenie daleko od grzejników), odkręciłem płytę i jest jak na razie ok.

A zaczął się dopiero teraz grzać bo właśnie zaczęli grzać.