Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BlackBerry 9500 zasilany z zasilacza regulowanego

04 Lis 2011 20:54 2336 9
 • Poziom 14  
  Witam.
  Kupiłem po znajomości za "grosze" BlackBerry 9500 wraz z ładowarką. Problem w tym, że nie posiadam do niego baterii oraz nie wiadomo czy telefon jest sprawny. Nie chcę wydawać pieniędzy w błoto kupując do niego baterię nie będąc pewnym, że telefon ruszy. Złącze baterii w telefonie zawiera cztery styki. Z tego co mi wiadomo to dwa zewnętrzne są od zasilania "+" i "-". Czy można sprawdzić ten telefon w ten sposób, że podłączę do tych styków zasilacz regulowany z ustawionym napięciem na 4V oraz ograniczeniem prądowym?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 30  
  Podłącz 3.7V, bo tyle mają baterie w BlackBerrych.

  BlackBerry 9500 zasilany z zasilacza regulowanego

  Tutaj masz pinout.
 • Poziom 14  
  Podłączyłem telefon pod zasilacz. Ustawiłem napięcie 3,7V. Wygląda to tak ,że po podłączeniu czerwona dioda nad wyświetlaczem świeci przez 2s słabo, następnie świeci jasno przez 12s, a po tym czasie zaczyna jednostajnie mrugać (4 szybkie jasne mrugnięcia i słabe świecenie po czym znowu 4 szybkie jasne itd.). Telefon nie reaguje na przycisk "włącz". To objawy uszkodzenia, czy po prostu ten model jest wrażliwy na źródła zasilania i włączy się jedynie na oryginalnej baterii?
 • Poziom 14  
  Może to padnięty soft. Czy istnieje możliwość wgrania softu do tego telefonu w warunkach domowych bez programatorów i wylutowywania czegokolwiek?
 • Poziom 17  
  A być może telefon nie może sprawdzić braku pojemności baterii, bo nie ma podłączonych tych 2 styków, dzięki którym telefon wie, w jakim stanie jest bateria.
  Ale to tylko moje przypuszczenie. Dla pewności jednak przydałoby się jednak chodziarz na chwilę spróbować włączyć go na oryginalnej baterii.
  Nie wykluczam oczywiście uszkodzenie telefonu;)
 • Poziom 14  
  Na razie nie można ściągnąć oprogramowania z podanej strony, ponieważ są wykonywane jakieś prace na serwerze, ale gdy będzie można spróbuję wgrać oprogramowanie.
  Rozumiem, że wystarczy jedynie kabel USB, a to ze telefon jest "nieżywy" nie przeszkadza?