Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio na mp3 + naglosnienie autka

Zryty_Berecik 06 Dec 2004 17:53 3216 26
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    Witam
    waham sie co do wyboru radia ( najbardziej podoba mi sie JVC KD-G401 )
    nie wiem czy na allegro z gw roczna europejska +/- 520zł (w razie awarii gw zalatwia ten od ktorego kupilem ) czy w sklepie (699zł) prawie 200zł drozej z 3letnia gw polska
    wszyscy polecaja mi pionerra 3600MP ale to juz troche za drogie radio dla mnie
    mysle nad czyms tanszym od JVC G401 ale nie widze nic sensownego ( mediony , firsty , vdo i dalco oraz podobne wynalazki odpadaja )

glowny problem polega na tym ze mam autko ktore ma tylko glośniczki w desce rodzielczej na gorze ( chyba 10cm )
    jest to VW Polo Fox z 93 roku a chyba jak kazdy wie byly to bardzo ubogie autka.
    Nie ma miejsc na glosniki w drzwiach a przerabiac ich nie bede...
    Wsadzilem suba do bagaznika ( aktywnego ) wlasnej roboty na LW800
    z tyłu tez nie ma za bardzo gdzie dac glosników , myslalem o pułce z tyłu ale skoro juz suba mam w bagazniku to glosniki w pulce zagluszalyby suba albo na odwrot ?

jakbym mial 4 glosniki i suba to byloby ok , kupilbym tego JVC G401
    podlaczyl 4 glosniczki i suba aktywnego i byloby super
    zalezy mi najbardziej na radiu z mp3 i taki jvc jest ok ale jak sie ma conajmniej 4 glosniki w autku :(

Myśle i myśle gdzie moglbym wrzucic jeszcze 2 glośniczki min 13cm poza tymi w desce
    i nie wiem jakie sa dobre ( mysle ze do 100zł kupie pare jakichs 13stek dobrych ? )

ogolnie nie wiem co mam zrobic
    kombinowac i wstawic gdzies jeszcze 2 glosniczki poza tymi z przodu i subem w bagazniku
    moze suba na tylna kanape a glosniczki jakeis w pulke ale to bez sensu
    jest sens kupowac dosc dobre radio jakim jest JVC G401 do takich glosniczków jakie mam ? Nawet jak zmienie te fabryczne z przodu to wiadomo ze z 10cm raczej dzwiek bedzie marny
    przydalybysie jakeis 13 albo 16cm gdzies w drzwiach :(

proszeo porady
    Corsa
    Level 2  
    Witaj. Jeśli tylko mogę Ci doradzić to polecam to JVC jeśli tylko masz okazję je kupić, ja kupiłem JVC KDS 891 MP3 - kosztował mnie 490 zł i miał tylko 3 miesiące. powiem tak, sprawuje się wspaniale, super dzwiek , fajne funkcje.Na dołkach tez sobie radzi bardzo bardzo dobrze. A co do tych głosników top mam ten sam problem.
    Dario26
    Level 11  
    Ja kupiłem JVC KD-G401 i jeżeli chodzi o dzwięk to gra bardzo ładnie tylko jeszcze nie zdążyłem go przetestować na dziurach.Jak sprawdzałem go u kumpla bo u siebie nie miałem jeszcze iso to w porównaniu do jego pionieera (tylko nie pamiętam jaki typ) to dziwięk jest czyściejszy. Ja też miałem tylko głosniki w podszybiu bo mam golfa II ale dorobiłem sobie panele z mdf-u 16cm w drzwi i wygląda to nieźle i wcale dużo roboty nie było tobie też coś takiego polecam.
    jacq
    Level 22  
    Zmartwię cie, z przodu pod szybę nie wejdą nawet 10ki, tam wchodzą głośniki 87.5mm. Poponowałbym tweetery na słupkach + ewentualnie jakies średniotonówki w orginalne miejsca, na drzwi zrobić jakieś panele z MDFu z kick-bassami, z tyłu są fabryczne miejsca po bokach półki (w tych plastikach) ale nic rewelacyjnego też tam nie wejdzie - głośniki 4x6 cali (chyba że wrzucić w półkę jajka 6x9?). Ale jeśli masz sub w bagażniku to może taka kombinacja wystarczy?
    pozdro
    Dario26
    Level 11  
    Właśnie zgadzam się z jacq ja tak zrobiłem oprócz tych średniotonówek ale myśle że dobry zestaw dwódrożny wystarczy.Troche więcej roboty ale gra jest warta świeczki, a jak tylko w podszybie wmontujesz to jakie byś nie wsadził głośniki to będą grały za słabo.
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    planuje wymienic te pod szyba na desce a w drzwi jakos wmontowac jakies 13stki ( chyba sywtarcza )

dziurawic pulki nie bede , wstawiac tych 4x6 tez nie bo sub je zagluszy
    tył mi wystarczy ( bas )
    a z pdrzodu chce cos "dorobic"

poprostu z tymi glosniczkami w desce gra kulawo
    sub daje razy ale za maly dzwieku jest z przodu
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    wiec planuje te male gowienka w desce rozdzielczej wymienic na cos leprzego ( bo te sa kiepskie i pozatym fabryczne wiec juz zuzyte )

i chce wstawic w drzi mysle ze 130mm wystarcza
    tylko prosze o pomoc
    jak na drzwi zrobić jakieś panele z MDFu z kick-bassami
    i co to sa kick-bassy ?

a jak gwizdki dam na sklupki to jak to podlacze ?

bo ja chce tak :
    2 glosniki w desce rodzielczej podlaczyc jako przednie
    2 glosniki w drzwiach ktore planuje zmoantowac podlaczyc jako tylne
    i suba pod wyjdzie na syba

jak bym jeszcze chcial gwizdki czy tweetery dac to nie 3eba bedzie zwrotnicy ?
    jacq
    Level 22  
    Jak zrobić panele? Jest sporo opisów w necie, wystarczy poszukać i spróbować dopasować takie coś do drzwi w polówce. Ważne jest, że głośnik będzie przykręcony do czegoś sztywnego a nie do plastiku w drzwiach, poza tym jeśli się postarasz możesz zrobic dla niego odpowiednią komorę.
    kick-bassy to w sumie nic innego jak głośniki niskotonowe o niezbyt wielkiej średnicy, nie przetwarzaja najniższego basu z racji swojej budowy a służą do odtwarzania dynamicznego "kopiącego" po nogawkach średniego basu.
    Gwizdki najprościej równolegle do przednich głośników tyle że przez kondensatory, ale lepiej byłoby zastosować zwrotnice i prawidłowo rozdzielić sygnał, zresztą sam byś się przekonał, że dzięki zwrotnicom każdy głośnik gra ładniej bo pracuje tylko w paśmie przeznaczonym dla siebie.
    gwizdki=tweetery
    Erwin
    Level 16  
    JEsli nie chesz diurawic tapicerki to musisz zrobic panele z komora dla glosnika, jak nie chcesz sie bawic w montowanie tweterow na slupkach to wsadz je w miejsca montarzowe w desce, a jak kupisz sobie zestaw dwrozny to podlaczasz pod radio jako zestaw stereo (jako przednie) bo dostarczona z zestawem zwrotnica odpowiednio bedzie ci to dzielic, i szkoda by jej bylo pomijac.

Powodzenia
    Dario26
    Level 11  
    Podobno najlepszy jest efekt jeżeli chodzi o tweetery uzyskuje się jak są skierowane w ten sposób że linie prostopadłe do nich przecinają się mniejwięcej na śrogku auta czyli gdzieś między zagłówkami przednich siedzeń.
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    dzieki bardzo wszystkim za pomoc
    bede wstawiał 16stki w drzwi
    bo stwierdzilem ze jak bede mial porzadne radio ( klasy G401 ) z porzadnymi koncowkami mocy
    to wstawie 16

tylko nie wiem czy nie wywalic fabrycznych z pulki i nie wstawic gwizdków
    2ga opcja fabryczne wymieniam na nowe ( lepsze ) i te 16stki w drzwi

jak bede ladowal gwizdki w deske rodzielcza a 16stki w drzwi to po3ebne beda zwrotnice ?

wolałbym wymienic fabryczne w desce na lepsze i wstawic te 16stki w drzwi
    ale jezeli bedzie lepiej jak fabryczne w desce zamienie na gwizdki i w drzwi wstawie 16 to tak zrobie ( doradzcie bo sie nie znam )

jeszcze raz dzieki za pomoc pozdrawiam !
    Dario26
    Level 11  
    Moim zdaniem to powinieneś wstawic 16 w drzwi a gwizdki w deske lub całkiem w słupki. Kup najlepiej zestaw Basowy + gwizdek zazwyczaj w zestawach są już zwrotnice i tylko podłanczasz zgodnie z instrukcją i jazda :). A jak nie ma w zestawie zwrotnicy to zamiast tego zazwyczaj gwizdek podłączony jest przez kondensatorek.Ale najlepiej kupić zestaw ze zwrotnicą.
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    w temacie glosników jestem zielony
    chce przeznaczyc 200-250zł na pare tych glosniczków do drzwi 16cm
    zastanawiam sie nad takimi firmami jak
    phonocar
    pyle
    jbl
    infinity
    ale nie wiem czy sa to dobre firmy

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36697177 - co sadzicie o tym ?
    koles mieszka we wrocku tak jak ja moze sie nimi zainteresowac ?

tylko nie rozumiem jednego
    pisze "Nowe, kupione 30.11.2004"
    a nizej
    "Dziś na mikołaja dostałem nowe głośniki JBL, wiec Phonocary sprzedaję. "
    wiec mial te phonocary od 30listopada i 6 grudnia na mikołaja dostał nowe jbl ?
    wiez uzywal ich tylko pare dni ?
    $P!N
    Level 12  
    Witaj
    Ja mam w felicji wlasnie to radyjko JVC KD-G401 jest swietne, co do tego jak sie zachowuje na wybojach to nie wime bo slucham tylko mp3 a w tym to nie przeszkadza, z audiocd nie wiem.
    Co do glosnikow to mam tweetery w slupkach, w przednich drzwiach ( narazie orginalne skody ale daja rade) z tylu po bokach polki w orginalnych otworach wlozylem Pionierki takie: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=36021258
    a w bararzniku Tuba Mac Audio Red Attac 30. Wszytko gra bardzo ladnie i czysto. Mysle nad zakupen wzmacniacza zeby to ladn ie podzielic bpo teraz nie jest to zrobione tak jak nalezy.

Ale radio extra ja jak kupowalem zastanawialem sie jeszce nad Pioneer DEH-P3600MP i SONY CDX-R3300 bo sa wmniejwiecej w podobnej cenie (mowie o nowkach - ceny z allegro) ale sony odrzucilem juz na poczatku a wkoncu zdecydowalem sie na JVC i nie zaluje ma bardzo ladny i czysty dzwiek.

POzdrawiam.
    Dario26
    Level 11  
    Ja bym proponował to pierwsze. Te drugie głośniki są dwudrożne(współosiowe) czyli basowy i gwizdek w jednym także do tego gwizków nie trzeba,ale takie zestawy jak ten pierwszy(komponentowe dwudrożne)grają lepiej niż współosiowe, także zdecydowanie polecam pierwszy zestaw.
    $P!N
    Level 12  
    Zryty_Berecik wrote:
    hmm
    http://www.vtronic.com.pl/product_info.php/cPath/30_37_82/products_id/754

tanie - warto się zastanawiac nad takim czyms czy nie warto ?

nie wiem czy po zianstalowaniu takiego audio nie czeka mnie wymiana akumulatora
    bo mam diesla
    i juz mi się raz zdazylo ze przs sluchanie muzy z wlaczonym subem akumulator padł

To jest tak ten zestawik napewno nie bedzie mial brzeminia jak ten Hertza ale mysle ze jak nie masz tyle kasy to to ci wystarczy, nie sa zle te glosniki a spok0o tansze, kase mozesz przeznaczyc na cos innego. Z aku hmm nie wiem ale mysle ze moze nie wytrzymac suba, ja u sibie mam tube i jak wezme to widac ze aku siada bo przygasa podsietlenie radia gdy jest wiekszy bas. MOzesz dolozyc jakis akumulator zelowy albo jakis kondensator 0,5 farada styknie, choc nie qiem czy to bedzie konieczne.

pozdr.
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    musze wymienic akumulator
    bo teraz mi pada z samym subem a co dopiero jak wrzuce jeszcze te 2 16stki w drzwi ! + radio 4x50W

akumulator to podstawa

teraz mam akumulator 340 ( nie znam sie jakihs miliamperogodzin czy cos )

i chyba kupie te tansze glosniczki vtronic'a

zreszta nie ma sensu pakowac za kilkaset zł glosników do takiego autka
    (wartego pare tys zł)

Dodano po 46 [minuty]:

jutro jade do mediamarktu
    i bede ogladal glosniczki
    w zwiazku z tym ze musze kupic na akumulator
    max cena jaka chce dac za glosniczki to 200zł
    rafka10
    Level 11  
    a spójrz na tą aukcje 36778526 tam są głosniki kenwood-a fabryczne do fiat myśle że tez nie są złe i cena jest dosć atrakcyjna jak za 6 szt
    jacq
    Level 22  
    Hertz robi dobre zestawy ale i niezbyt tanie, Boshmann... no cóż, raz kupiłem, wiecej tego nie zrobię... W Twoim przypadku dobrze byłoby wytłumić ścianę grodziową coby dieselek (mimo że małej pojemności) nie zabierał przyjemności słuchania muzyki na dobrej jakości sprzecie.
    $P!N
    Level 12  
    Zryty_Berecik wrote:
    i chyba kupie te tansze glosniczki vtronic'a

zreszta nie ma sensu pakowac za kilkaset zł glosników do takiego autka
    (wartego pare tys zł)

Nie wazne jaki samochod, do kazdego mozna wlozyc dobry sprzet, ja jeszcze swojego nie mam bo nie mam jeszcze prawka ale tacie zmontowalem w aucie dobry sprzecik :) pozniej przeloze czesc do siebie :)

pozdr.
    Dario26
    Level 11  
    Dobre głośniki to podstawa nawet dobry sprzęt nie zagra ładnie jak głośniki będą kiepskie.