Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka SAMSUNG WF8602NHW zacina sie , zatrzymuje,

04 Lis 2011 21:15 11026 3
  • Poziom 12  
    Witam. Niestety nie znalazłem na forum mojego problemu.
    Pralka dziwnie się zachowuje np. po włączeniu np na program pierwszy powinna pokazać 2H i zważyć i to robi. Następnie waży pranie , robi 3 obroty i znów pokazuje 2H i nie pracuje. Kolejna sprawa , włączę na nastepny dzien i na tym samym programie działa normalnie do momentu kiedy zaczyna grzać, zatrzyma się.
    Co chwile inaczej się zachowuje. Tylko raz zglosiła bład 3e.

Nie wiem od czego zacząć. Na płytce elektroniki nie widać widocznych uszkodzeń.

Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 20  
    Witam
    Wygląda to na sprawcę silnika lub czujnika obrotów na bębnie,programator dostaje błędne komunikaty z tych miejsc
  • Poziom 12  
    Dziękuję za info. Idę sprawdzić. Nie bardzo wiem jak ale może się uda? Jakaś porada? :|

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

Sprawa wyglada następująco. Silnik przeglądnięty i wygląda OK. Na wszelki wypadek przeczyściłem komutator. Impulsatorek na silniku podaje ładne ipulsy. Nie wiem jak dokładnie mam sprawdzić sam silnik ale wydaje się OK.

Pralka działa" losowo" alw wszyztko wskazuje na to ,że jak pisałeś ma to coś wspólnego z startem silnika. Gdy nie chciała stratować to ruszałem kołem we wszystkie strony i nic. Następnie poruszalem płytką elektroniki i ruszyło ale nie podziałalo długo.

Chyba trzeba będzie skupić się na elektronice.

Bardzo proszę o pomoc.

Dodano po 4 [godziny] 24 [minuty]:

OK jestem o kolejnej próbie wyprania.

Tryb 2 - syntetyk

Aby zakończyć pracę co jakiś czas musiałem wcisnąć pauzę a potem start . Dla wyjaśnienia będę tą funkcję opisywał (p/s)

1- start , pralka startuje i pokazuje 91 minut.
    2-zatrzymała się przy 88 minut
    3- p/s
    4- zatrzymala się przy 76 minut
    5- p/s
    6- weszła w tryb płukania i zatrzymała się po 3 minutach płukania. pozostało 33 minuty
    7- p/s
    8- weszła w tryb wirowania, odwirowała pierwszy raz, odpompowała wodę i zatrzymała się.
    9- p/s
    10- zaciąga wodę robi jeden cykl obrotów i stop

11-Tu punkt 9 i 10 powtarza się 2 razy

12 - p/s
    13 - jeden cykl obrotów (prawo ,lewo)

14 - punkty 12 i 13 powtarza 4 razy

Ostatnie zacięcie to jedna minuta do otwarcia drzwiczek, musiałem 3 x nacisnąć pauza i start.

Konie prania.

Uruchomiłem kolejny raz pranie u już wyłaczyła sie po 1 minucie.

echhhh
  • Poziom 12  
    Powracam z tematem.
    Znalazłem trochę czasu i ponieważ nie dawało mi to spokoju postanowiłem się jeszcze raz zastanowić.

Zadałem sobie pytanie. Skoro logiczne rozwiązania wykorzystałem to musi byc to coś czego nie można się spodziewać i .................. znalazłem.

Okazuje się że przekaźnik zmiany obrotów pralki. Bład fabryczny chyba podczas produkcji ponieważ ta pralka stała 2 lata nie używana a potem okazało się ,że wywala takie numery.

Piszę o tym rozwiązaniu bo może ktoś kiedyś będzie się męczył i może mieć taki przypadek.

Pierwszy ważny objaw. Pralka działa prawidłowo jak programator wisi lub leży poziomo.

Załaczam obrazek z wskazaniem na blaszkę która była źle zamontowana.

Pralka SAMSUNG WF8602NHW zacina sie , zatrzymuje,