Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher 720 mx nie działa

Mirosław Zetromaniak 04 Nov 2011 21:40 11981 5
    Mirosław Zetromaniak
    Level 2  
    Witam!
    To moj pierwszy temat dlatego proszę o wyrozumiałość
    Mój problem wygląda tak myjka karcher 720mx wyłączała się podczas pracy na max ciśnieniu, na średnim ciśnieniu pracowała. Po ok 30 min pracy na średnim ciśnieniu nastąpił spadek ciśnienia (brak) i myjka zaczęła buczeć. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu karcher nadal buczy, silnik grzeje się. Dodam że wirnik daje obrócić się palcem, od początku pracy z lancy na wysokości rękojeści lekko wyciekała woda. Czy ta nieszczelność może być przyczyną opisanej awarii? Jeśli nie to gdzie szukać usterki?
    Dziękuje i czekam na odpowiedzi.
    Roman61
    Level 16  
    Powodów takiego zachowania może być kilka zablokowany przełącznik ciśnieniowy uszkodzony kondensator rozruchowy nie napisałeś czy silnik się obraca czy tylko buczy i nie staruje. Bez rozkręcenia trudno zdiagnozować. Najlepiej dopisz czy silnik się obraca i przydały by się zdjęcia głowicy wodnej to może uda się coś podpowiedzieć. Wyciek wody z lancy nie ma znaczenia przy tego typu uszkodzeniu.
    Mirosław Zetromaniak
    Level 2  
    [b]Roman61[b] pisząc o głowicy wodnej masz na myśli tzw "pistolet" czy pompę wodną? Silnik buczy i nie obraca się, wirnik daje się obrócić gdy myjka jest wyłączona. Podłączenie nowego kondensatora o identycznych parametrach nic nie zmienia także ta opcja odpada. Jak można sprawdzić ten przełącznik ciśnieniowy i gdzie on się znajduje?
    Roman61
    Level 16  
    Pisząc głowica miałem na myśli pompę wodną. Napisz czy przelatuje przez myjkę woda po odkręceniu kranu z wodą najlepiej sprawdź to bez przykręconego węża lub bez założonej lancy do pistoletu. Jeżeli nie przelatuje to pewnie zapchana będzie gdzieś pompa wodna. Wyłącznik ciśnieniowy w myjkach z reguły połączony jest mechanicznie z wyłącznikiem elektrycznym ( taki plastikowy lub metalowy popychacz).
    Mirosław Zetromaniak
    Level 2  
    Woda przelatuje przez myjke, co prawda jest to nieco mniejszy strumień jak ten doprowadzony do myjki ale woda przepływa przez pompę. Myślę że gdyby pompa była zapchana to nie mógłbym obrócić wirnikiem gdy myjka jest wyłączona. Stwierdziłem iż sam nie rozwiąże tej usterki dlatego myjkę oddałem dziś do serwisu. Okazało się że pękł dolny dekielek obudowy silnika, w momencie rozruchu wirnik przyciągany był do stojana stąd to buczenie. Roman61 dzięki za pomoc.
    alll
    Level 12  
    Witam, sprawdź mikrowyłącznik na pompie (czarny kapturek do którego wchodzi przewód) następnie kondensator (w obudowie wyłącznika i wyłącznik ) a na końcu zdejmij wentylator i zobacz na dekiel silnika( lubi pęknąć lub popuszczają się śruby mocujące).
    Urządzenie posiada znacznej mocy silnik, sprawdź gniazdo zasilające, jeżeli używasz przedłużacz to min 2,5mm kwadrat
    Pozdrawiam