Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie..

04 Lis 2011 21:43 1422 12
 • Poziom 10  
  Witam!

  używałem tego telefonu do ładowania baterii bl-5b.. kilka razy było ok aż nagle bateria utknęła w obudowie (jest ciut grubsza od bl-4c ) .. próbowałem ją wyjąć trochę bardziej siłą lecz to spowodowało częściowe odczepienie plastiku


  Ciągnąć dalej aby plastik odpadł a następnie go wyjąć ??
  Czy nie ruszać bo może się coś złego stać i co w tym wypadku zrobić ??
  Bateria nada się jeszcze do użytku?? czy już do utylizacji ?

  Proszę o pomoc!
 • Poziom 18  
  Jeżeli uległa mocnemu uszkodzeniu to do utylizacji, można spróbować wyciągnąć ją na siłę, i o ile odpadnie tylko plastik spróbować go przykleić.
 • Poziom 10  
  a jeżeli odpadnie coś jeszcze to nic poza uszkodzeniem się nie stanie ??
 • Poziom 18  
  Nic, mam ten telefon i przechodziłem przez to samo, o ile kolega nie pokrzywi pinów.
 • Poziom 10  
  pociągnąłem ciut bardziej i tak.. ogólnie prawie odpadła od plastiku ale do tego jest podpięty jakiś kabel lub coś metalowego (ciężko stwierdzić) ciągnąć dalej czy już z plastikiem kombinować ?


  edit: ok wyszła.. telefon żyje ale z baterią się wydaje gorzej..

  jakiś metalowy drut przytrzymuje jeszcze ten plastik.. poza tym odpadł cały.. z pinami nie wiem czy tak powinno być czy nie..
 • Poziom 18  
  Jeżeli pourywałeś piny w telefonie to będzie problem, spróbuj włożyć oryginalną baterią, jak będzie działać to jest ok.
 • Poziom 10  
  telefon działa poprawnie - na szczęście piny się nie pourywały.. ale co z ta baterią ?

  Jest urwany prawie cały plastik (trzyma się na jakimś małym druciku metalowym ) Jak ją docisne to niby wygląda poprawnie.. a więc nie wiem skleić ją i powinna śmigać czy najpierw ją jakoś sprawdzić ??
 • Poziom 18  
  Wyrzucić, klejenie jej może być nie bezpieczne, gdyż w baterii znajduje się elektrolit który może wyciec, jeśli jest tylko 1 drucik, to bateria nie będzie działać. Nadaje się już tylko i wyłącznie do utylizacji.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Tam w środku jest zapewne jeszcze układ kontroli stanu baterii więc raczej nic z niej nie będzie wyciekać chyba, że ogniwo zostało uszkodzone poprzez jakieś przebicie go. Jeżeli napięcie jest w porządku to zapewne uszkodziła się sama obudowa łącząca ogniwo plus układ kontroli baterii, więc raczej można to skleić.
 • Poziom 18  
  Tyle że, kolega pisze że łączy te części tylko 1 drucik, więc coś się musiało oderwać, a i tak jak przyklei to może się to łatwo potem odłamać, dla mnie nie ma sensu tego kleić.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Jak będzie dobrze połączone i napięcie będzie ok. wystarczy skleić kropelką, odczekać 24 godziny i jak pęknie później to raczej już w innym miejscu. Ale tak nie mówmy od razu że coś się wyleje. Chodzi o to że nie zaszkodzi spróbować jej naprawić. Przecież zawsze jak coś się nie uda to i tak można zutylizować. Jak ktoś ma chęci to niech spróbuje, przynajmniej jakieś doświadczenie zdobędzie co do naprawy.
 • Poziom 18  
  Kropelka ma taką właściwość że po mocnym sklejeniu staje się krucha, więc przy wyjmowaniu baterii z telefonu może się znowu odłamać.
 • Poziom 10  
  Chyba się nie do końca poprawnie wyraziłem. Po prawej stronie baterii ten plastik jest mniej urwany i tam są te druciki łączące.

  Zdjęcia:
  Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie.. Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie.. Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie.. Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie.. Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie.. Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie.. Nokia 6300 - Bateria utkneła w obudowie..


  Jakość nie jest zbyt dobra ale nie mam pod ręką innego aparatu.