Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PODŁĄCZENIE ROUTERA AP CLIENT Z LIVEBOX=em

deepdj 04 Lis 2011 22:27 2765 7
  • #1 04 Lis 2011 22:27
    deepdj
    Poziom 11  

Witam wszystkich forumowiczów ...
    Mam problem - przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi ...
    Posiadam LIVEBOXA do którego podłączony jest wiadomo internet, z liveboxem chcę podłączyć TPLINKA z funkcją AP CLIENT (który znajduje się piętro wyżej od liveboxa) do rejestratora kamer DVR żeby dochodził do niego internet ... Problem polega na konfiguracji TP-LINKA żeby ciągnął internet z LIVEBOXa, metoda prób i błędów wykończyła moją cierpliwość ... w zakładce wyszukiwania sieci bezprzewodowych daje CONNECT z live boxem (sieć wifi niezabezpieczona) TPLINK ustawione na mode APCLIENT ... i nic niby połączony z LIVEBOXEM lecz nie podaje neta po skrętce ... metoda kombinowania z IP również nie pomogła ... poniżej przedstawiam schemat podłączenia całego tego sprzętu - Prosiłbym o poradę jak to wszystko skonfigurować

Z góry dziękuję ...
    Pozdrawiam
    PODŁĄCZENIE ROUTERA AP CLIENT Z LIVEBOX=em

1 7
  • #2 05 Lis 2011 03:23
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Po pierwsze zmień adres LAN-owy w WR543 na 192.168.2.1 , po drugie ten router to nie zbyt fortunny wybór ponieważ pracuje w trybie APclient Router tworząc dodatkową podsieć (wprowadza NAT), wymuszając podwójne przekierowanie portów na WR543g oraz na Liveboxie. Wiem z doświadczenia że mogą być z tym problemy aby mieć dostęp z zewnątrz.

0
  • #3 07 Mar 2014 21:08
    dszgol
    Poziom 9  

Witam , potrzebuje informacji na temat podłączenia routera ap client , który chcę umieścić na dachu bloku to jest jakieś 15-20 metrów kabla i tu nasuwa sie pytanie ? jak mam go podłączyć ? jak doprowadzić zasilanie ? po tzw. skrętce ? router zamkne w szczelnej obudowie i podłącze do tego antene chyba dookulną typu HORIZONT MINI albo MIDI . Proszę o jakieś wskazówki

0
  • #4 07 Mar 2014 21:15
    jimasek

Nie lepiej założyć coś w obudowie CPE? Urządzenia dedykowane do takich rozwiązań.

0
  • #5 09 Mar 2014 06:36
    dszgol
    Poziom 9  

a można coś więcej na temat CPE ? to tez leci na skrętce , czy kabel USB ?

0
  • #6 09 Mar 2014 09:37
    jimasek

Oczywiście że na skrętce - ethetnet plus zasilanie PoE - Link

0
  • #7 09 Mar 2014 14:37
    dszgol
    Poziom 9  

acha , czyli taki ap client montuje w takiej szczelnej obudowie plus do tego np. w środku panelówka (bi-qad) albo micropaskowa . Czy to tak ma wyglądać ? wiem że takie zestawy na osiedlach montowali .

0
  • #8 09 Mar 2014 14:41
    jimasek

Nie, urządzenia CPE to access point z wbudowaną anteną w szczelnej obudowie. Nic nie musisz kombinować. Montujesz, podciągasz ethernet z PoE i konfigurujesz.

0