Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość wydruku na grubym papierze w BIZHUB C452

RICOMAN 04 Lis 2011 22:27 3077 5
  • #1 04 Lis 2011 22:27
    RICOMAN
    Poziom 12  

Witam Kolegów!

Panowie czy ktoś z Was ma doświadczenie w modelu konkretnie C452?

Interesuje mnie najbardziej jak maszynka zachowuje się przy wydrukach na mediach 300g. Z doświadczenia wiem że mniej wydajne modele C220 itp. przy pełnym pokryciu A3 na grubych mediach maja to do siebie że zostawiają widoczne paski.

Maszyna ma być do profesjonalnych wydruków na dość grubych papierach ok. 300 g. więc może jakieś wskazówki co do konkretnego modelu który mógłbym zaproponować Klientowi?

Właściwie po modelu C452 są maszynki konstrukcyjnie identyczne C552 i 652 więc podejrzewam że zbytniej różnicy w jakości by nie było (oprócz oczywiście prędkości).

Wszelka pomoc mile widziana :)

pozdrawiam

0 5
  • #2 05 Lis 2011 20:25
    tomek1970
    Poziom 21  

Widziałem wydruki z tej maszyny powinny zadowolić każdego jakość bez zastrzeżeń i nie jest to tylko moja opinia ale klienta grafika. Warunek wydruk z wybraniem odpowiedniej grubości papieru najlepiej w sterowniku wybierz papier typ GRUBY4 maszyna wyświetla komunikat zapotrzebowania na taki nośnik wtykasz kartki do tacy uniwersalnej potwierdzasz na panelu i wolno i dostojnie treść trafia na papier transfer i utrwalanie ideał. Rolkę pobierania trzeba od czasu do czasu przemyć jeśli używasz papieru z fakturą (nierówna powierzchnia lub powlekany) ale drukuje poprawnie. Maszyny w początkowej fazie produkcji miały problem z pasem transferowym objawiało się to rozjaśnianiem treści wydruku na krawędziach przy użyciu więcej niż jednej składowej. Wydruki z użyciem jednego koloru były OK. Dlatego uważaj przy zakupie i zapytaj czy problem jest wyeliminowany diler może mieć maszynę ze starych zapasów. Paski na wydrukach jeśli powstają to odpowiada za nie finiszer (ułomne). Jeśli bierzesz maszynę bez finiszera to będziesz zadowolony. Możliwe że widziałeś wydruki z 220 z zainstalowanym finiszerem i dlatego były paski. Dokładność krycia kolorów na 220 też nie jest idealna ale to maszyna do zastosowań biurowych ale i tak kładzie na łopatki większość konkurencji.

0
  • #3 14 Wrz 2012 00:03
    krzysztof.l
    Poziom 7  

Pracuję na C452 od 3 lat - drukuję większość na 350g offset półmat.

Jak będziesz używał papieru do druku cyfrowego - zero problemów z drukiem.
    300g ta maszyna ma w specyfikacji, więc nie ma przeciwwskazań ;)

Jak będziesz kombinował tak jak ja (papier offsetowy jest o wiele tańszy) to będziesz musiał liczyć się z szybszym zużyciem podzespołów :( i kłopotami z utrzymaniem jakości druku (kiepskie aple, niepasowanie kolorów na części arkusza itp.) - coś za coś.
    Dla niewymagającego Klienta = szukającego taniego druku > jakość wystarczająca.

tomek1970 pisze prawdę - transfer 1-szej generacji miał wadę fabryczną - rozjaśniał na brzegach // Nie warto łączyć tej maszyny z finiszerem bo uszkadza powierzchnię wydruku (drapie tu i ówdzie).
    Paski mogą też się pojawić w wyniku złego doboru medium lub ponadnormatywnej eksploatacji (patrz wyżej - papier 350g) lub po prostu zużycia któregoś z podzespołów - ale to nie są uszkodzenia/zadrapania tylko nierównomierne rozłożenie tonera (widać to najlepiej na aplach).

Jeśli chcesz naprawdę wysokiej jakości druku rozejrzyj się za czymkolwiek z półki PRO od Koniki - tam jest prawie płasko prowadzony papier w przeciwieństwie do esów floresów jakie pokonuje papier w C452 :P

0
  • #4 24 Lut 2014 14:58
    ALI_s
    Poziom 9  

Witajcie,
    mam pytanie o C452, mam C220 i ma ona problem tego typu robię etykiety(minimum 22 mm) po 20-30 arkuszach wcina mi i przesuwa o kilka milimetrów przez co później muszę poprawiać i ciąć to ręcznie. Doradzono mi zakup C452 lub Xeroxa ponoć tam się ten problem nie pojawia. Jednak wolę to najpierw skonsultować.

0
  • #5 24 Lut 2014 19:49
    01_cezi
    Poziom 21  

kolego RICOMAN
    maszyna C 452 to klasa sama w sobie ale TO MASZYNA BIUROWA.
    To, że ma w specyfikacji 300gsm to nie znaczy że to tego została skonstruowana. Biuro to 80 gsm papier zwykły i okazjonalnie papiery grubsze.
    Papier papierowi nierówny. Karton 230 gsm ma grubość kredy 350 gsm a przecież maszyna z gumy nie jest.
    Aby być zadowolonym z druku na takich mediach trzeba mieć maszynę klasy C 6500/ 5500 lub lepiej te nowsze.

kolego ALI_s:
    miałeś sie pochwalić na Forum ( chyba , ze nie masz czym) zakupem C360 z licznikiem 11 000 i gwarancją na 5 mln wydruków. Czyżby maszyna nie spełniała Twoich oczekiwań? Doradzono CI zakup C 452 lub Xeroxa a ja doradzam produkty marki Crayola.

kolego Tomek1970
    Jako użytkownik masz rację. Maszyna zostawia ślady na wydruku ale i bez finiszera a winne sa rolki na wyjściu z sekcji grzejnej. Widać to na papierach o większych gramaturach i przy dużych aplach.

Jeśli te wady są akceptowalne to w tej klasie produktowej i cenowej to najlepsze rozwiązanie bo zalet będzie więcej.
    Gdyby jednak to serwis zajmował się sprzedażą to wolałby u Klienta C360 niż C452.

0
  • #6 07 Mar 2014 09:36
    ALI_s
    Poziom 9  

Kolego 01_Cezi mam C360, C220 marki Konica Minolta, każda maszyna w innym departamencie C360, która cię tak boli sprawuje się świetnie, ale nie o nią pytam a o C452, więc zamiast robić zamieszanie i odchodzeniu od tematu skup się, wystarczyły mi twe masowe maile na priv a co C220 to juz wytłumaczone serwisant doradził mi inny papier i wszystko gra jak w zegarku.

0