Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic, figle elektryki pokładowej

05 Lis 2011 00:01 1894 3
  • Poziom 2  
    Dobra, prosze was o pomoc!
    Dziś ze szwagrem grzebaliśmy w jego civicu przy radiu. No i gdy wyjąłem radio i włożyłem na swoje miejsce, przestało chodzić. Prąd do radyjka dochodzi, ale nie włączy się. Gdy podłączyliśmy je na krótko do akumulatora, to wypluło płytę i cisza, nic, nie zaświeciła się nawet.

A drugi problem który mnie martwi to że razem z tym radiem przestał działać zegarek na desce rozdzielczej, podświetla się ale nie wyświetla godziny, to samo z diodami przy przyciskach od klimy, czy podgrzewania szyby - nie zaświecają się.

Macie może pomysł w czym tkwi problem??
    Radio to raczej spalone, no ale ten zegarek i reszta??
    i co by niby przyczyniło się do spalenia radia?

Honda to Civic VI a radio to odtwarzacz sony podajże cdx 450r albo coś koło tego. (dokładnie podam jutro)
  • Użytkownik obserwowany
    Zacznij od bezpieczników, jak płytę wysunęło to jak może być spalone? Ile tam jest izolacji? Pewnie za dużo.
  • Moderator na urlopie...
    siopik2909 napisał:
    grzebaliśmy w jego civicu przy radiu. No i gdy wyjąłem radio i włożyłem na swoje miejsce, przestało chodzić.

Wiesz Ty co? Sam sobie odpowiedziałeś zadając pytanie i nadal nie wiesz? Posprawdzaj zasilania i masy i dojdziesz, że albo wiązka uszkodzona, albo bezpiecznik. Jeśli bezpiecznik, to warto by się zastanowić co było powodem, że go przepaliło - ja nie wiem, co tam narozrabialiście :D Probówka/schemat w dłoń i naprzód!
  • Poziom 2  
    no w tym problem że bezpieczniki zdrowe, a prąd w kostkach jest. Co prawda poprzedni właściciel pozostawił multum kabli i jeszcze więcej izolacji.

No dobra ale co by było przyczyną awarii tego zegarka i diod???