Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

New Holland 8670 kłopot ze skrzynią biegów

05 Nov 2011 10:35 6897 5
  • Level 2  
    Witam,
    od dłuższego czasu mam problem ze swoim New Hollandem, dokładnie ze skrzynią biegów. Nie działają biegi 3,6,9,12,15 oraz 18. Poza tym ciągnik normalnie funkcjonuje. Pomimo powierzenia sprawy autoryzowanemu serwisowi, nie udzielono mi jakiejkolwiek pomocy. Poza wykonaniem szczegółowego przeglądu, na którym stwierdzono kalibracje 80% oraz brak jakichkolwiek zanieczyszczeń na sitkach.

W związku z powyższym proszę o pomoc osoby, które spotkały się z podobnym problemem lub które mogą wskazać jakikolwiek kierunek poszukiwań przyczyn powyższej usterki.

Jedyny błąd jakie pokazuje komputer to F014.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie,

Mateusz
  • Level 1  
  • Level 2  
    Dziękuje za szybką odpowiedz oraz zainteresowanie moim problemem.

Gdy wrzuca sie te biegi (3,6,9,12,15,18) ciągnik zachowuje sie tak jakby było wciśnięte sprzęgło, nic nie zgrzyta etc.

co do biegów wstecznych, dzisiaj z okazji niedzieli po odpaleniu okazało się że zapchany jest gdzieś przewód paliwowy i wyskoczył bład f345, tak więc dopiero jutro będę mógł po udrożnieniu sprawdzić które biegi chodzą a które nie (z tego co pamietam nie chodziła 10, i jeszcze ok dwa inne biegi)
  • Level 2  
    Tak więc dzisiaj sprawdziłem, i ze wstecznych biegów nie chodzi 4,7 oraz 10.
  • Level 1  
  • Level 2  
    Super, dziękuje za odpowiedź, teraz pewnie zajmie mi parę dni wykonanie tych czynności (przewyższa to moje umiejętności).

Przeglądając katalog nh pojawia się tam informacja o sprzęgle 3b czy to będzie to? I uściślając, mam pytanie czy ten elektrozawór ma numer 86017919?