Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki emulator wskazania benzyny? Renault Laguna II

05 Nov 2011 11:48 7477 3
  • Level 9  
    Mam od jakiegoś czasu Lagunę II 1.8 16V, z instalacją Stag 300. Problem ze wskazaniami paliwa jest dość dziwny. Teoretycznie wszystko wygląda tak jakbym miał zainstalowanego tank foppera. Wskazówka benzyny nie opada, gdy jadę na gazie. Problem jest tylko z resetowaniem kontrolki rezerwy. Mam kolegę, u którego wskazania benzyny resetują się za każdym odpaleniem samochodu. U mnie ma to miejsce, co kilkadziesiąt "startów". Lagunę kupiłem już zagazowaną, to był błąd, bo mój gazownik sporo się napracował nim ten gaz zaczął działać jak należy. W zasadzie może się wydawać, że problem kontrolki rezerwy to pikuś, jednak ja mam mam wersję wyposażenia privilege, gdzie za wskazania odpowiada wyświetlacz 3cm na 3cm i taka żarówa świeci, że brakuje mi benzyny. Jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza nocą w trasie, oczy strasznie szybko się męczą. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, który tank fopper będzie grał z moim samochodem i rozwiąże mój problem? W internecie spotkałem wiele urządzeń tego typu i nie wiem który kupić.
    Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 20  
    To zależy jaki rocznik tej Laguny można wybrać :
    AEB 391
    AEB 392
    Tank Fopper Landi Renzo

Samo montowałem ten od Landi do Scenica 1,6 16v 2005 i działa.
  • Level 35  
    Z mojego skromnego doświadczenia wychodzi że te wszystkie emulatory to lipa. Ich działanie jest niedeterministyczne. Najlepiej działa jak jest ponad pół baku benzynki. Fakt, że w dzisiejszych czasach to spora inwestycja, ale jak do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem żeby nie działało. Po każdym restarcie samochodu wskaźnik paliwa się resetuje.
  • Level 9  
    Na początku, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Rocznik Laguny to 2001. O Tank Fopperze Landi sam osobiście myślałem. Spotkałem się już z opinią że powinien pomóc. O AEB 391 i AEB 392 nie wiem nic.
    Nie zgodzę się z opinią że emulatory nie działają, jak już wspomniałem mam znajomego który pozbył się problemu. Zagazował Lagunę, wystąpiły problemy z kontrolką rezerwy i wrócił do nich z powrotem. Zainstalowali emulator i ilość benzyny resetuje się za każdym razem gdy wciska start.
    Niestety ja kupiłem już zagazowaną i najwyraźniej bez tego urządzenia. Pojechałem do warsztatu gdzie kolega montował gaz, ale dano mi delikatnie do zrozumienia że skoro u nich nie instalowałem to mają mnie w d.... Nie chciałem nic za darmo, chciałem zapłacić za montaż i też mnie olano tekstem że na razie wszystkie terminy zajęte i może w lutym......
    Emulatorów jest kilka na rynku i po prostu nie chcę ich montować metodą prób i błędów.