Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki emulator wskazania benzyny? Renault Laguna II

05 Lis 2011 11:48 6961 3
  • Poziom 8  
    Mam od jakiegoś czasu Lagunę II 1.8 16V, z instalacją Stag 300. Problem ze wskazaniami paliwa jest dość dziwny. Teoretycznie wszystko wygląda tak jakbym miał zainstalowanego tank foppera. Wskazówka benzyny nie opada, gdy jadę na gazie. Problem jest tylko z resetowaniem kontrolki rezerwy. Mam kolegę, u którego wskazania benzyny resetują się za każdym odpaleniem samochodu. U mnie ma to miejsce, co kilkadziesiąt "startów". Lagunę kupiłem już zagazowaną, to był błąd, bo mój gazownik sporo się napracował nim ten gaz zaczął działać jak należy. W zasadzie może się wydawać, że problem kontrolki rezerwy to pikuś, jednak ja mam mam wersję wyposażenia privilege, gdzie za wskazania odpowiada wyświetlacz 3cm na 3cm i taka żarówa świeci, że brakuje mi benzyny. Jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza nocą w trasie, oczy strasznie szybko się męczą. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, który tank fopper będzie grał z moim samochodem i rozwiąże mój problem? W internecie spotkałem wiele urządzeń tego typu i nie wiem który kupić.
    Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady.
  • Poziom 20  
    To zależy jaki rocznik tej Laguny można wybrać :
    AEB 391
    AEB 392
    Tank Fopper Landi Renzo

Samo montowałem ten od Landi do Scenica 1,6 16v 2005 i działa.
  • Poziom 35  
    Z mojego skromnego doświadczenia wychodzi że te wszystkie emulatory to lipa. Ich działanie jest niedeterministyczne. Najlepiej działa jak jest ponad pół baku benzynki. Fakt, że w dzisiejszych czasach to spora inwestycja, ale jak do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem żeby nie działało. Po każdym restarcie samochodu wskaźnik paliwa się resetuje.
  • Poziom 8  
    Na początku, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Rocznik Laguny to 2001. O Tank Fopperze Landi sam osobiście myślałem. Spotkałem się już z opinią że powinien pomóc. O AEB 391 i AEB 392 nie wiem nic.
    Nie zgodzę się z opinią że emulatory nie działają, jak już wspomniałem mam znajomego który pozbył się problemu. Zagazował Lagunę, wystąpiły problemy z kontrolką rezerwy i wrócił do nich z powrotem. Zainstalowali emulator i ilość benzyny resetuje się za każdym razem gdy wciska start.
    Niestety ja kupiłem już zagazowaną i najwyraźniej bez tego urządzenia. Pojechałem do warsztatu gdzie kolega montował gaz, ale dano mi delikatnie do zrozumienia że skoro u nich nie instalowałem to mają mnie w d.... Nie chciałem nic za darmo, chciałem zapłacić za montaż i też mnie olano tekstem że na razie wszystkie terminy zajęte i może w lutym......
    Emulatorów jest kilka na rynku i po prostu nie chcę ich montować metodą prób i błędów.