Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interner Vectra wraz z router`em - brak połączenia internetowego

05 Lis 2011 15:01 1662 5
  • Poziom 22  
    Witam, poproszono mnie o skonfigurowanie routera tak, aby rozdzielał internet od dostawcy "Vectra". Na czym polega problem:
    Po połączeniu przez eth modemu z routerem i odczekaniu ok. 5 minut wszystko wygląda okej. Komputer dostaje adres IP z routera, router bezproblemowo łączy się z modemem, dostaje adres IP itd.
    Tylko że, komputery nie mają internetu. Jeżeli się nie mylę, to wina jest spowodowana adresom IP, ponieważ modem w sieci lan ma adres 192.168.1.100 i router taki sam. Czy zmiana adresu routera pomoże? np na 192.168.1.101, następnie on przypisywanie adresów przez DHCP rozpocznie od numeru 182.168.1.102 ? Może to jest w ogóle czegoś innego wina?
    proszę o jak najwięcej pomysłów, abym mógł je sprawdzić i spróbować skonfigurować router.
    Dodam, że modem od Vectry automatycznie przypisuje adres IP dla urządzenia połączonego przez eth.
    pozdrawiam,
  • Poziom 39  
    Co to za modem vectry ?
    Jak wygląda u dostawcy TTL ?
  • Poziom 22  
    Bródka, modelu modemu nie mogę niestety Ci podać, nie jestem w miejscu, gdzie on się znajduję, będę tam około 19`nastej, aby próbować dalej robić, wtedy mógłbym podać więcej szczegółów. Wiem tylko, że ma około 3 lat - wtedy został założony internet z Vectry

Cytat:
    Jak wygląda u dostawcy TTL ?

Możesz mnie rozświecić, o czym piszesz dokładnie? TTL jak dobrze pamiętam ze szkoły, to było odnośnie długości życia pakietów, lecz jak jest u tego dostawcy - nie mam pojęcia.

Zapomniałem dodać, że ten modem, ma problemy z przydzieleniem adresu IP, trzeba go czasami aż 3 razy zresetować.
  • Poziom 39  
    Wiec jak będziesz na miejscu puść ping i jak ttl będzie niski poniżej 2 to musisz mieć router który podbije tą wartość
    Modem podłączasz pod złącze WAN czy LAN ?
    Modem nie musi miec serwera DHCP wiec przydzieli tylko adres ip od strony WAN
  • Poziom 22  
    Modem przez złącze WAN łącze z routerem, ten ping sprawdzę. Wezmę ze sobą inny router i zobaczę, jak na nim będzie się zachowywać to połączenie.
  • Poziom 23  
    Modemy Vectrowe mają najczęściej IP 192.168.100.1 a nie 1.100. Jeśli to jednak faktycznie 1.100, to zmień adres routera - najlepiej na 192.168.2.X (tak żeby po stronie WAN routera była inna podsieć niż po LAN).