Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch 1650 nie wypuszcza wody

lpat 05 Lis 2011 16:43 2320 2
  • #1 05 Lis 2011 16:43
    lpat
    Poziom 7  

Witam ponownie, iż moja pralka zbuntowała się i niechce oddać wodę :|
    Objawy są takie: w zadanym programie pracuje do końca bez wypuszczania wody. Po zakończeniu cyklu "pracuje" przechodzi w stan "koniec" i zamiast kontrolka świecić się ciągłym światłem, cały czas pulsuje. Nie można otworzyć pralki. Próba w programie "odpompowanie" lub "wirowanie" tak samo przebiega, czyli cykl jest wykonany do mrugającej kontrolki "koniec". Po wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu można otworzyć pralkę. Woda znajduje się w bębnie. Odkręcenie korka spustowego przy pompce nie powoduje wycieku wody, tak jakby komora bębna była odcięta od spustu. Podczas pracy "odpompowanie" odkręciłem korek i wirnik pompki się kręci, a w komorze pompki sucho!.
    Co jest na rzeczy, od czego zacząć diagnostykę? Pomóżcie koledzy, iż weekend, a żona się denerwuje i niechcę mieć zbytnich napięć :D

1 2
  • #2 05 Lis 2011 16:58
    ROBSON33
    Moderator AGD

Sprawdzić drożność układu, prawdopodobnie masz coś w przewodzie łączącym zbiornik z filtrem (np. skarpetka)

0
  • #3 05 Lis 2011 17:12
    lpat
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo koledze za szybką odpowiedź, iż diagnoza 100%. Walczyłem i po kolejnych oględzinach drożności odpływu "ukazał" się kawałek materiału w odpływie z pompki i tym samym mam następny sukces :D Myślę, że żonka to dziś doceni :D Mówię do żony i córki, że muszę odpisać na forum i przedstawić powód tej usterki i się mocno usmialiśmy z takiego stanu rzeczy i nawet ustaliliśmy właściciela tej skarpetki, tylko jak ona się tam dostała, to nikt na to nie potrafił odpowiedzieć. Dlatego jak przeczytałem podpowiedź kolegi to się uśmialiśmy, że się zgadza w 100%. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wsparcie i tym samym życzę spokojnego weekendu, iż ja już mogę teraz odpoczywać :D

0