Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch classixx5 WA16161PL - bęben robi jeden obrót, po czy się zatrzymuje

p38li 05 Nov 2011 16:47 4948 6
Bosch
    p38li
    Level 2  
    Pralka Bosch classixx5 WA16161PL - bęben robi jeden obrót, po czym się zatrzymuje i ponownie robi jeden obrót; itd. Takie obroty występują zarówno w cyklu prania, jak i wirowania; grzałka działa poprawnie, pompa odprowadza wodę normalnie, szczotki w silniku są OK, wszystkie połączenia elektryczne są prawidłowe, przewody gumowe są czyste i drożne. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny takiego zachowania pralki. Pozdrawiam:)
  • Bosch
    bozena2
    Level 12  
    Sprawdz pasek klinowy czy się nie slizga,jesli tak to przy silniku jest napinacz to podciągnij nim ten pasek.
  • Bosch
    maniek475
    Level 24  
    bozena2 wrote:
    Sprawdz pasek klinowy czy się nie slizga,jesli tak to przy silniku jest napinacz to podciągnij nim ten pasek.

Witam.

Te pralki nie mają napinacza przy silniku :| tylko i wyłącznie wymiana paska jeżeli się ślizga .

Jeżeli sprawdziłeś wszystko to pozostaje moduł ( zimne luty , triak , przekaźniki ,itp .)

Pozdrawiam maniek475.
    p38li
    Level 2  
    Dzięki , bożena2 i maniek475; pasek jest w stanie idealnym, na bank problem jest z elektroniką, dziś wezwałem pomoc, mam nadzieje ze pomoże. O wynikach poinformuję,
    pozdrawiam p38li
    Staś1
    Level 1  
    cześć ja mam ten sam problem, więc to sprawdzam i nie wiem gdzie są te przekaźniki
    dunczykx
    Level 11  
    Witam
    Mam taki sam problem silnik rusza i od razu się wyłącza -czytałem gdzieś na internecie że przyczyną może być triak więc wymieniłem go na nowy ale nic się nie zmieniło. Czy udało się komuś usunąć usterkę?
    dunczykx
    Level 11  
    Znalazłem usterkę -prądniczka w silniku uszkodzona