Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig chassis cuc3490. Brak odchylania pionowego. Poziome paski.

Slaby 06 Dec 2004 19:49 1146 3
    Slaby
    Level 12  
    Witam !! Telewizor w temacie, brak odchylania pionowego na ekranie widoczne tylko sześć poziomych pasków po dwa na kolor w odstępach co 0,5cm. Paski są mniej więcej na wysokości 2/3 ekranu. pomiary dokonane oscyloskopem wskazują iż do wzmacniacza końcowego pionu dochodzą impulsy i wzmocnione pojawiają się na jego wyjściu (TDA8170). Sprawdziłem napięcia zasilające układ i wszystko jest OK. cewki odchylania również. aha padnięta była dioda D421 (1N4935) pomiędzy 2 i 6 pinem układu. Nie podmieniłem jescze tylko elektrolitów z powodu ich braku:). Układ dość mocno się grzeje. Czy któryś z kolegów będzie wiedział co może być takiego stanu rzeczy przyczyną?? Może podmiana elków bądź układu rozwiąze ten problem ?? Za wszelki informacje na ten temat będę ogromnie wdzięczny.
    Słaby.
    KZ
    Level 20  
    wymień TDA8170 i wszystkie "elki" wokół niego.
    Slaby
    Level 12  
    Witam kolege!! Wymieniłem układ i kondensatory i nadal nic!! Jedyna zmiana to taka, że teraz jest jeden biały pasek u góry ekranu. Już nie wiem co jest grane. Ręce opadają.
    Będę wdzięczny za każdy trop w tym temacie.
    Slaby
    Level 12  
    Eureka!! Odchylanie ruszyło:) po wymianie kondensatora330nF w sprzężeniu zwrotnym Tda8170 tyle tylko że obraz na ekranie jest całkiem biały :( niestety nie zdążyłem się temu przyjrzeć dokładnie, nie wiem czy jest dźwięk
    . Czy koledzy wiedzą może czy w tych telewizorach były jakieś standardowe usteri jeśli chodzi o ten problem czy też trzeba szukać krok po kroku??