Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault magnum 460 dxi 2007

krzys_27 05 Nov 2011 18:26 17810 23
    krzys_27
    Level 9  
    Witam w wyżej wymienionym aucie wyswietla sie na dolnym wyswietlaczu po prawej stronie taka chmurka z wykrzyknikiem.w kompie wyskakuje taki kod

MID:128
    PSID:98
    FMI:1

dodam ze byłem na serwisie i wymienili grzałkie ad blue.nic to nie pomogło.
    arti1987
    Level 20  
    Kolego ten błąd dotyczy systemu doładowania powietrza . Trzeba skontrolować turbinę , intercooler , a może przesunął się wkład katalizatora
    krzys_27
    Level 9  
    Dzięki za Pomoc.powiem Ci właśnie ze słychać pod górkie jak sie jedzie z ładunkiem tak jakby gdzies tłumik przepuszczał.patrzyłem juz intercooler i te gumowe przewody i są ok.możesz mi podpowiedzieć jak sprawdzic ten wklad katalizatora czy sie przesunął?
    User removed account
    User removed account  
    arti1987
    Level 20  
    Tak jak pisał kolega zdejmij rurę wydechową z katalizatora tam są dwie rury z płytami ceramicznymi jeżeli któryś wkład wysuną sie z tej rury katalizator do wymiany .
    krzys_27
    Level 9  
    Dzięki za pomoc.własnie mnie zastanawia ten syk powietrza jak auto zaczyna ciągnąć pod góre z ładunkiem.słucham skąd to sie wydobywa ale tak podczas jazdy ciężko okreslic.ten dżwięk można porównac do tego jak jest nieszczelny wydech.

Dodano po 4 [minuty]:

mam te auto od 2miesiecy.nie działa też w nim ten sygnał jak włacza sie kierunki albo wyswietlaja sie informacje np.przekroczenie prędkości.słyszałem ze to wina jakiegos głosnika.

Dodano po 2 [minuty]:

i jeszcze niewiem czy tak powinno byc ale miedzy 8 a 9 tym biegem jak przezuca to dosyc głosno.skrzynia automat
    arti1987
    Level 20  
    Co do skrzyni to musisz sprawdzić czy nie ma luzu na łożysku na tylnej flanszy skrzyni biegów , a co do nie działającego brzeczka to odłącz akumulator na 10 min .
    krzys_27
    Level 9  
    Witam.Niestety po sprawdzeniu okazało sie że mam do wymiany katalizator.ten wkład praktycznie zastawił wylot spalin.Dziekuje koledzy za pomoc.Ogólnie MASAKRA bo nowy kosztuje jakies 17tys zł!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    mrjasiek
    Level 10  
    Ja mam taką chmurke na prawym wyświetlaczu w górnym lewym rogu.Po zapłonie nieraz zgaśnie a nieraz świeci cały czas to też będzie od porcelanek?
    User removed account
    User removed account  
    krzys_27
    Level 9  
    Witam.chciałem sie zapytać do czego służy w renault magnum śruba na klucz imbusowy która znajduje sie po lewej stronie ramy na wysokosci tak jak konczy sie zbiornik paliwa.ona jest w ramie a od wewnętrznej strony odchodzi od niej wąż od powietrza.jest skontrowana nakretka.Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    aneg7
    Level 10  
    chciałem się zapytać o błąd na wyświetlaczu w Magnum 460 DXI wyświetla się dystrybutor pod spodem są kropki nie kropelki.
    Czy może ma ktoś przetłumaczone kody

Dodano po 4 [minuty]:

Może ktoś powiedzieć coś na temat Magnum 440 dxi 2006 rok jak się to sprawuje
    norrbi
    Level 18  
    To nie blad tylko informacja o zanieczyszczeniu (wodzie) w separatorze paliwa czyli tym mniejszym f.paliwa.
    Aro720
    Level 11  
    Witam !!! mam identyczny błąd i problem co krzys_27 z tym że u mnie jest wrenault premium 450dxi euro4 , na 99% bo jutro to mam zamiar rozebrac ale prawdopodobnie zatkany jest katalizator . Czytałem że są tam jakieś porcelany które mogą się obsunać i zatkać . Mam pytanie jak juz okaże się że jest tam przytkane to mam pousuwać te części i czy można je kruszyć łamać i czy auto wróci do świetności czy wymiana katalizatora będzie niezbędna ?

Dodano po 23 [minuty]:

Co będzie bardziej opłacalne regeneracja uszkodzonego katalizatora , czy odetkanie , biorąc pod uwagę dalszą eksploatację auta , spalanie itd.
    krzys_27
    Level 9  
    Witam.Mam pytanie dotyczace obrotów jałowych.Czy 500obr/min to dobre oboroty w magnumce?czy można je zwiekszyć do 600obr/min?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam ze spadły kiedy używłem klawiszy którymi sie podwyższa obroty.tymi nad tacho.Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    krzys_27
    Level 9  
    Witam.Wyświetla sie taki komunikat w renault magnum dxi MID 128 PPID 278 FMI 1.Proszę o pomoc jaka to usterka.Z góry dziekuje i pozdrawiam
    daro111
    Level 31  
    krzys_27 wrote:
    MID 128 PPID 278 FMI 1

MID 128 PPID 278 Czujnik poziomu, zbiornik AdBlue.
    FMI 1 Wartość poniżej normy (pusty zbiornik AdBlue).
    krzys_27
    Level 9  
    Witam.Na wyświetlaczu pojawił się taki komunikat MID 136 SID 72 FMI 1.Co to za usterka.Proszę o pomoc
    daro111
    Level 31  
    SID 72 Czujnik zużycia okładzin hamulcowych, lewy tylna oś
    napędowa.
    Poziom sygnału leży poniżej 0,48 V.
    Sprawdź instalację jak ok to czujnik do wymiany.