Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp compaq xn9010 wyłącza się przy starcie systemu

05 Lis 2011 20:17 1425 3
  • Poziom 10  
    Witajcie, mam problem z hp compaq xn9010 mam go od znajomego który nie wiem co może być z nim, przy starcie sie ładuje do momentu wyboru trybu awaryjnego, trybu wierszu poleceń ostatniej dobrej konfiguracji i trybu normalnego, po wybraniu dowolnej opcji wyświetla się czarny ekran i nic zero reakcji, a jak nacisnę jakiś klawisz to laptop resetuje i tak w kółko. Wie ktoś co to może być ? Pozdrawiam
  • RenexRenex

• Poziom 18  
    Warto na sam początek uruchomić system operacyjny z tzw. Live CD
    sprawdź czy wszystko działa prawidłowo, jeśli działa to próbuj reinstalacje systemu,
    jeśli nie działa sprawdź płytę główną, uszkodzenia ścieżek zwłaszcza przy porcie HDD, DVD i procesora... ocena organoleptyczna mostków północny i południowy...
    dociskanie w okolicach mostków i ocena.

Miałem identyczny przypadek w tym laptopie, tutaj kwestia była mostka południowego ( niegraficznego ) po reballingu laptop elegancko działał... problem
    tkwił w skorodowanych spoiwach, które łączą płytę główną z mostkiem.
  • RenexRenex
  • Poziom 10  
    jak włączam go za pierwszym razem gdy pojawiają się napisy startowe, białe na czarnym ekranie to jest na każdej linijce zielone tło, przy drugiej i kolejnej próbie tego już nie ma. Kiedyś miałem reballing robiony w Benq ale tam to tylko kontrolki się świeciły i cały czas czarny ekran, naprawiał mi to serwis za 330zł:/, idzie taki zabieg zrobić samemu?

• Poziom 18  
    Bez dodatkowego sprzętu niestety nic nie zrobisz :-( musisz posiadać kulki BGA, stacje lutowniczą oraz stację IR bez tego domowym sposobem może naprawisz ale na chwile... Napisz do mnie na PW wykonuje reballingi układów dogadamy się :-)