Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padł dysk w laptopie Toshiba.

05 Lis 2011 20:23 1886 3
  • Poziom 18  
    Witam, w mojej nowej TOSHIBIE padł dysk. Laptop ma 5 miesięcy i kilka dni. Uzywany w domu. Wilgoć ani przegrzania nie miały miejsca. Laptop ma czysty układ chłodzenia, wszystko działało pięknie do momentu zawieszenia się laptopa. System się zawiesił laptop raczył wyświetlić bluescreen i na tym się skończyło. Czarny ekran. Kiedy go włączam chyba głowica próbuje ruszyć ale lekkie stukot, chark, nie wiem jak to nazwać, jak by się coś zacierało? No nie mam pojęcia jak taki odgłos nazwać.
    Nie mam żadnych kopii zapasowych. Wszystko poszło..... No ale to moja wina że zaufałem elektronice. Tak pomyślałem że jak pójdzie do serwisu to skombinuje kase i kupie dysk ssd. Problem z systemem. Jak skopiować system którry jest na dysku na nowy dysk? W serwisie pewnie wgrają go z automatu więc dla nich to nie jest problem jednak dla mnie jest. Co radzicie zrobić? AHa. I co chyba najważniejsze bios laptopa nie widzi tego dysku. Nie wiem co jest. Proszę o pomoc. Stary latptop jest do niczego. Mało wydajny, zakurzony, i inventer brzęczy. Teraz pisze ze stacjonarnego, wiem że laptop mi jest potrzebny. Więc prosze o rady. Dysk 500GB HITACH. Modelu nie podam, jedynie moge pomóc tym, że laptop to TOSHIBA C660-1LK.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Może ktoś mnie nakieruje? Pomoże? Podpowie?
  • Spec Overclocking
    Jak napiszesz mniej chaotycznie to pewnie ktoś pomoże, teraz to w zasadzie nie wiadomo o czym piszesz.
    Laptop działa czy nie?
    Dysk podłączałeś może do stacjonarnego?
  • Poziom 18  
    Laptop jest na gwarancji wiec sie w to nie bawie. Jeśli wymienią dysk, będe bał się o to że kolejny raz padnie, chcę maksimum baterii i ciszę, więc chce dysk ssd. Planuje takowy kupić. Nie wiem jak z systemem ponieważ nie mam płyty itd. Jak "przegrać" system z nowego dysku na ssd? Laptopa nie mam bo od wczoraj jest na gwarancji. Planuje kupić kingstona 64GB. Tylko zastanawia mnie kwestia tego systemu. Laptop ma windows 7 oryginalnie zainstalowany, zero płytek ani nic podobnego więc co zrobić żeby system znalazł się na nowym dysku?