Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Vaillant turbo MAX plus VU/VUW PL 202/2-5

05 Lis 2011 20:33 4699 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich
    Proszę o pomoc jakąś sensowną poradę. Posiadam piec Vaillant VU/VUWPL 202/2-5, często dochodzi do jego wyłączenia, i pojawia się błąd F22 (w opisie usterka mówi o grzaniu na sucho) serwisant mówi że zbiera mi się kropelka wody i to ona powoduje jego wyłączenie. Po drugie serwis twierdzi że to normalne ale nie wskazał mi drogi jak mam pozbyć się problemu. Może wy drodzy forumowicze pomożecie w rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuję.
  • Poziom 18  
    Witaj
    F22 to praca na sucho. Ale sprawdzane jest ciśnienie w instalacji. Albo mało wody, albo jest nieszczelność, albo awaria czujnika. Jak wysoki budynek i jakie ciśnienie wskazuje barometr/ wyświetlacz przy wciśnięciu "-"?
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    F22 w tym typie może mieć dużo przyczyn i dlatego, jak to chyba już ktoś napisał "ulubiona" usterka serwisantów.
    Nie ma tu czujnika ciśnienia, a obecność i przepływ wody jest sprawdzane przez różnice i tempo zmian temperatury na zasilaniu i powrocie.
    Najczęstsze przyczyny F22 to:
    1) Za mały przepływ wody lub zapowietrzenie -zanieczyszczenie: nagrzewnicy, pompy, wymiennika c.w., filtra c.o., odpowietrznika pompy. Zalec.: czyszczenie, odkamienienie, wymiana, pompę nastawić na najwyższym stopniu, odpowietrzenie naczynia wzbiorczego, podwyższenie ciśn. c.o. do 1,5-2,0 bar i ew. dopompowanie naczynia wzbiorczego, , nieznaczne podwyższenie mocy zapłonowej, obniżenie mocy maksymalnej.
    2) Luźno wkręcony(e) lub uszkodzony(e) czujnik(i) temperatury. Zalec.: dokręcenie, zamiana miejscami, wymiana.
    3) Błąd w inst. elektrycznej -gdzieś np. w gniazdku lub wyłączniku zamieniony przewód ochronny z neutralnym. Poprawić.
    4) Prądy błądzące w rurociągach. Zalec.: wyeliminować, zamontować dod. zerowanie wewn. (część zamienna).
    5) Usterka elektroniki. Wymienić.
  • Poziom 20  
    ... a ja bym do tego dodał za mała lub za duża moc minimalna.
  • Poziom 19  
    pawel_i napisał
    "... a ja bym do tego dodał za mała lub za duża moc minimalna."
    uwaga dobra, ale
    w tym kotle moc zapłonowa = minimalna,
    oraz
    "nieznaczne podwyższenie mocy zapłonowej" - należy rozumieć jako podwyższenie powyżej mocy zapłonowej katalogowej, jak również obniżenie zbyt wysokiej do nieznacznie wyższej od katalogowej.
    Natomiast nie można obniżać mocy zapłonowej poniżej katalogowej.

Powodzenia :D "lezik1980" -no i spodziewamy się, że lada chwila zamieścisz wyczerpujące sprawozdanie z osiągnietego sukcesu.
    A może jeszcze zdradzisz, o której to "kropelce wody" :?: mówił rzeczony serwisant.