Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sygał liniowy do wejścia mikrofonowego

adambyw 06 Gru 2004 20:26 2370 2
 • #1 06 Gru 2004 20:26
  adambyw
  Moderator Akustyka

  Mam konsolę soundcrafta (spirit folio) i chcę go podłączyć do laptopa. Niestety mam tylko wejście mikrofonowe.

  Jak podłączam wyjście liniowe z konsoli (główne) bezpośrednio do gniazda mic. w kompie to zanikają mi wskazania na konsoli (diody nie mrugają ;) ). dźwięk jest. Więcej nie eksperymentowałem, bo nie chciałem czegoś popalić.

  Nie wiem czy jest to efekt składowej stałej która jest (multimetrem mierząc jakieś 2,9V) w gnieździe mic. in. w kompie, czy niedopasowania impedancji. Pewnie jedno i drugie.

  Pomóżcie jak rozwiązać ten problem. Pewnie trzeba zastosować jakiś przedwzmacniacz, transformator impedancji albo coś. Może wystarczy sam kondensatorek. Najlepiej by było bez zasilacza zewnętrznego. Może wykożystać to na wejściu, tylko nie wiem na ile można to obciążyć.
  Wesprzyjcie mnie jakimś schematem.

  0 2
 • #2 06 Gru 2004 20:51
  janek11389
  Poziom 42  

  Witam! To bardzo proste, tym bardziej, że dysponujesz miernikiem, musisz ten sygnał, puścić przez dzielnik z oporników, dobierz tak żeby z dzielnika wychodziło tylko 5mV, bo takie są wejścia mikrofonowe, jak dasz więcej to możesz mieć sygnał przesterowany.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 06 Gru 2004 21:10
  Rocky Horror
  Poziom 31  

  janek11389 napisał:
  dobierz tak żeby z dzielnika wychodziło tylko 5mV, bo takie są wejścia mikrofonowe


  ...Na mikrofony dynamiczne. Karty dzwiękowe są projektowane pod kątem zastosowania mikrofonu elektretowego, który daje wyższe napięcie. Stąd ponadto napięcie stałe na gnieździe mikrofonowym, konieczne dla polaryzacji mikrofonów pojemościowych.

  Dzielnik dobierz doświadczalnie, możesz też zbudować go z rezystora o rezystancji w granicach 50kΩ i potencjometru 5kΩ i poziom sygnału wyregulować w zależności od czułości wejścia.

  Między dzielnikiem a wejściem musi BEZWZGLĘDNIE znajdować się kondensator (w granicach 2.2uF) dla odfiltorwania napięcia stałego.

  0
  Szukaj w 5mln produktów